نخست وزیر دانمارک پس از دستور غیرقانونی از بین بردن کل جمعیت راسوها به دلیل شیوع بیماری Covid ، عذرخواهی کرد – RT World News

نخست وزیر این کشور اذعان کرد ، تصمیم برای از بین بردن کل جمعیت راسو دانمارک پس از مشخص شدن یک سویه جهش یافته Covid-19 فاقد مبنای قانونی است ، چند روز پس از دستور اقدام برای جلوگیری از گسترش آن به انسان ها.

پس از آنکه سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت که گزارش های مربوط به پرش ویروس از حیوانات به سوی افراد دیگر ، نخست وزیر مته فردریکسن هفته گذشته دستور کشتن جمعیت 15-17 میلیون نفری راسوها را صادر کرد.
همچنین در rt.com
موسسه تحقیقاتی دانمارک می گوید از ماه ژوئن 214 نفر به ویروس کرونا وابسته به مایک آلوده شده اند“حتی اگر عجله داشتیم ، باید کاملاً برای ما روشن شده بود که قانون جدید لازم است ، و اینگونه نبود. من به خاطر آن عذرخواهی می کنم ، “ فردریکسن روز سه شنبه به پارلمان گفت.

نخست وزیر اصرار داشت که وی هفته گذشته نمی داند که این کشتار جمعی غیرقانونی است و این مسئله فقط در آخر هفته ظاهر شده است.

رسانه های محلی گزارش دادند ، درخواست دولت برای ذبح همه راسوها در 4 نوامبر انجام شد ، اما بدون قانون مورد نیاز انجام شد. طبق قوانین دانمارک ، قبل از اینکه دولت دستور دهد پتویی را صادر کند ، بیماری باید در حیوانات یافت شود یا آنها باید در یک منطقه آلوده پیدا شوند.

اخبار مرتبط  ما به رأی شما احتیاج داریم! پروژه های RT نامزد دریافت جایزه "جوایز وبby 2020" اسکار اینترنتی - RT World News

طبق شمارش رسمی حدود 2.5 میلیون راسو در حال حاضر کشته شده اند ، اگرچه سخنگوی پلیس دانمارک گفت که احتمالاً این تعداد بیشتر باشد.

روز سه شنبه دولت دستور اصلی خود را پس گرفت و نامه جدیدی را به تولیدكنندگان گوشت راسك ارسال كرد ، در آن مشخص شد كه گوشت راسو در مزارعي كه ويروس كرونا در آن وجود دارد از بین برود.
همچنین در rt.com
سویه جهش یافته Covid-19 ناشی از راسو ، اسرائیل را وادار می کند آزمایش را برای مسافران بازگشت از دانمارک آغاز کنداروین والبو ، پرورش دهنده مینک ، از شهر گلومسو دانمارک ، در طی یک هفته از زمان سفارش اصلی ، نیمی از حیوانات خود را کشته بود. “این 32 سال کار تولید مثل است که در جعبه قتل ناپدید می شود ،” او گفت.

نگرانی های وی توسط همکار پرورش دهنده راسو و رئیس انجمن پرورش دهندگان پوست زلاند ، آن مونا کالسو لارسن ، که گفت دولت “حذف معاش ما”.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *