نخست وزیر سابق فرانسه ، فیلون به دلیل رسوایی اختلاس به مجازات زندان محکوم شد – RT World News

نخست وزیر پیشین فرانسه ، فرانسوا فیلون به پنج سال زندان محكوم شده است كه سه نفر از آنها به حالت تعلیق درآمده و جریمه سنگین برای پرداخت صدها هزار یورو از بودجه عمومی برای یك شغل جزئی كه به وی اختصاص داده شده بود.

فیلون به جرم اختلاس و پنهانکاری یک جنایت توسط یک دادگاه فرانسه مقصر شناخته شد و وی را به 5 سال زندان محکوم کرد. سیاستمدار کهنه کار احتمالاً زمان کمتری را در زندان می گذراند ، هرچند که از سه سال پنج سال به حالت تعلیق در آمده است.

جدا از آن ، به رئیس جمهور پیشین ریاست جمهوری 2017 نیز دستور داده شد 375،000 یورو (422.900 دلار) به عنوان جریمه پرداخت کند. همسر وی که بین سالهای 1992 تا 2002 مبلغ 500،000 یورو (563.860 دلار) از پولی که توسط دولت فرانسه در اختیار همسرش قرار گرفته بود ، پرداخت شده بود ، وی همچنین به مجازات سه ساله تعلیق درآمده و به او نیز دستور پرداخت 375،000 یورو داده شد.
همچنین در rt.com
PenelopeGate: دادخواست علیه همسر امیدوارکننده ریاست جمهوری فرانسه ، فیلون نام 200k را جمع می کندقاضی گفت ، هنگامی که یک مقام عالی رتبه دولتی بود ، فیون اعتماد عمومی به طبقه حاکم را نتیجه برنامه خود از بین برد. “خانم فیلون برای موقعیتی بدون استفاده استخدام شد ، “ قاضی ارشد ناتالی گاوارینو گفت: “هیچ چیز نمی تواند چنین پاداش را توجیه کند” و “غنی سازی قابل توجه شخصی” از زن و شوهر نتیجه کلاهبرداری بود.

دادگاه حكم داد كه مبلغ کل بودجه دولتي كه توسط فيلون در قالب حقوقي كه به همسر و فرزندانش داده شده بود ، اختصاص يافته است.

اخبار مرتبط  استرالیا برای تحقیق درباره حمله پلیس آمریكا به روزنامه نگاران خود در اعتراض كاخ سفید خشمگین شد - RT World News

این زوج به همراه مشاور سابق فیلون – و سومین متهم در این پرونده ، مارك ژولود – نیز مجبور به پرداخت بیش از یك میلیون یورو (1.13 میلیون دلار) علاوه بر جریمه بودند. به ژولود نیز حکم سه ساله تعلیقی صادر شد.

در همین حال وکلای این سیاستمدار تصمیم دادگاه را محکوم کردند “غیر منصفانه” و بسیار زیاد “خشن ،” این زوج از او تجدید نظر خواهد کرد و “یک محاکمه جدید وجود خواهد داشت.”
همچنین در rt.com
دادستان فرانسوی در رابطه با معاملات املاک ، وزیر وزیر ماکرو را بازرسی کردرسوایی که منجر به این حکم شد دوباره در ژانویه سال 2017 رخ داد – درست پیش از انتخابات ریاست جمهوری که بین آوریل و مه آن سال برگزار شد. نخست وزیر پیشین تحت ریاست جمهوری نیکلاس سارکوزی ، یک جمهوری خواه ، فیلون را یکی از پیشگامان این مسابقه دانست – در کنار رهبر جبهه ملی ، مارین لو پن و امانوئل مکرون که سرانجام به عنوان برنده ظاهر شد.

این رسوایی ضربه سنگینی به کمپین فیلون وارد کرد ، هرچند او از مسابقه خارج نشد و این اتهامات علیه وی را به عنوان تلاش برای رد “او را پایین بیاور.” او در دور اول انتخابات باخت.

اکنون ، سیاستمدار کهنه کار ، 66 ساله ، به عنوان بخشی از مجازات خود از فعالیت در هر مقام دولتی برای حداقل یک دهه منع خواهد شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *