نخست وزیر سوگا در سازمان ملل متحد قول داد ژاپن در سال 2021 المپیک را میزبانی خواهد کرد ، “به عنوان اثبات اینکه بشریت همه گیری را شکست داده است”

نخست وزیر ژاپن ، یوشیهیده سوگا ، قول داد که با المپیک تابستان سال آینده در توکیو ، پیروزی جهان در برابر کوید -19 را ثابت کند و به سازمان ملل گفت که این بازی ها پس از یک سال تعویق با خیال راحت برگزار می شود.

سوگا در اولین سخنرانی خود در برابر نهاد بین المللی روز جمعه ، به مجمع عمومی سازمان ملل گفت كه ژاپن به آن متعهد است “هیچ کس را پشت سر نگذار” در بحران سلامت ، و استدلال کرد که بازی های المپیک 2021 به عنوان یک پیروزی نمادین در برابر ویروس عمل خواهد کرد.

“در تابستان سال آینده ، ژاپن مصمم است میزبان بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو باشد تا اثبات کند که بشریت همه گیری را شکست داده است.” او در پیام ضبط شده گفت.

من در ادامه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهم کرد تا از شما در بازی های ایمن و مطمئن استقبال کنم.

این بازی ها که در ابتدا برای تابستان امسال برگزار می شد ، به دلیل همه گیری ، در ماه مارس برای سال آینده به تعویق افتاد ، اتفاقی نادر در تاریخ 124 ساله آنها ، که به لطف جنگ های جهانی اول و دوم ، تنها سه لغو را تجربه کرده بود.
همچنین در rt.com
“بدون تماشاگر ، بدون المپیک”: اگر اجازه تماشاگران به دلیل Covid-19 داده نشود ، ژاپن می تواند فقط هواداران ژاپنی را به بازی های 2021 وارد کندسوگا – که در اوایل این ماه به عنوان نخست وزیر ژاپن سوگند یاد کرد پس از آنکه مشکلات بهداشتی باعث استعفا نخست وزیر باسابقه شینزو آبه شد – همچنین از جامعه بین المللی خواست “تبدیل بحران فعلی به فرصتی برای تقویت همکاری های ما” اصرار بر همه گیری “نباید صلح و امنیت بین المللی را به خطر بیندازد.” برای این منظور ، او گفت ژاپن تلاش خواهد کرد “روابط خود را عادی” با کره شمالی ، بدون هیچ پیش شرطی ملاقات با رهبر کشور را ارائه می دهد.

اخبار مرتبط  بعد از اینکه خدمه اروپا اروپا را به تماسهای اضطراری "نادیده گرفتن" متهم کردند دهها نفر را از قایق نجات مهاجر مجهز به بودجه Banksy تخلیه کرد

“من به عنوان نخست وزیر جدید ژاپن ، آماده ام بدون هیچ شرطی با رئیس کیم جونگ اون دیدار کنم.” او گفت. “ایجاد یک رابطه سازنده بین ژاپن و کره شمالی نه تنها منافع هر دو طرف را تأمین می کند ، بلکه به صلح و ثبات منطقه کمک زیادی خواهد کرد. هیچ فرصتی را برای انجام اقدامات با تمام فداکاری از دست نخواهم داد. “

نخست وزیر آنچه را که وی نامید ، مشخص کرد “آدم ربایی” شهروندان ژاپنی توسط پیونگ یانگ ، گفت: “مسئله برجسته نگرانی ،” همراه با برنامه های هسته ای و موشکی بالستیک این کشور ، اما افزود که دو طرف می توانند در جهت “آبادانی گذشته ناخوشایند” دولت کره شمالی بازداشت 13 تبعه ژاپن را از اواخر دهه 1970 اذعان کرده است ، و پس از آن چندین نفر را آزاد کرد ، اما وضعیت اسیران باقیمانده همچنان مورد بحث و اختلاف است ، زیرا پیونگ یانگ ادعا می کند برخی در بازداشت درگذشته اند.
همچنین در rt.com
گروگان های فراموش شده کره شمالیسوگا همچنین بر اهمیت منع گسترش سلاح های هسته ای تأکید کرد و با تأکید بر این واقعه ، به هفتاد و پنجمین سالگرد بمباران اتمی آمریکا در هیروشیما و ناگازاکی در پایان جنگ جهانی دوم اشاره کرد. “هرگز نباید تکرار شود.” او به “در تحقق جهانی عاری از سلاح هسته ای از هیچ تلاشی فروگذار نکنید” گفت: ژاپن از طریق پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT) ، که همچنین پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را در این سال برگزار کرد ، به حفظ و تقویت کنترل تسلیحاتی بین المللی کمک خواهد کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *