نخست وزیر فرانسه ادوارد فیلیپ استعفا داد – RT World News

دفتر رئیس جمهور فرانسه در روز جمعه اعلام كرد كه ادوارد فیلیپ از سمت نخست وزیری كناره گیری كرده است ، اما تا زمان تعیین كابینه جدید ، امور جاری را بر عهده خواهد گرفت.

به گزارش رویترز ، رئیس جمهور فرانسه تأیید كرد ، امانوئل ماکرون رئیس جمهور ، استعفای فیلیپه را در اوایل روز جمعه پذیرفته است. نخست وزیر خارج از کشور که در سال 2017 مسئولیت این کار را بر عهده گرفت ، به همراه اعضای دولت خود تضمین می کند ، “رسیدگی به امور جاری تا انتصاب دولت جدید.”

تحولات بعد از قول مکرون قول داده است “اختراع” ریاست جمهوری وی با اشاره به تغییر مجدد کابینه. روز پنجشنبه ، او این را اعلام کرد “یک تیم جدید” پشت مراقبت از بهبود اقتصادی و بازسازی قرار خواهد گرفت.

دفتر رئیس جمهور فرانسه دلیلی برای عزیمت فیلیپ نداد. همچنین هیچ نشانه ای مبنی بر انتصاب مجدد این سیاستمدار از سوی رئیس جمهور وجود ندارد – عملی که در چند نوبت در تغییر ساختار کابینه فرانسه دیده می شود.

اخبار مرتبط  دادگاه عالی اسرائیل ممنوعیت استفاده از فناوری ضد ترور در بیماران کروناویسی را ممنوع اعلام می کند ، مگر اینکه دولت آن را به عنوان قانونی جلوه دهد - RT World News
همچنین در rt.com
تغییر اوضاع سیاسی: ماکرون به دنبال اقتصاد دوستدار محیط زیست است زیرا سبزها ادعا می کنند شهرهای بزرگ در انتخابات فرانسهBFMTV گزارش داد که نخست وزیر جدید معرفی خواهد شد “در ساعات آینده”

براساس این خبرنامه ، خود فیلیپ گفته است که قصد دارد به عنوان شهردار هاور ، شهری که هفت سال در آن خدمت کرده است ، پیش از آنکه به مقام دوم با نفوذ جمهوری فرانسه تحویل داده شود ، شود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *