نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب از استعفای کل دولت در میان اعتراضات ناشی از انفجار بیروت خبر داد – RT World News

نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب ، در پی اعتراضات ناشی از انفجار فاجعه باران هفته گذشته بخش هایی از بیروت را به طور رسمی استعفای کل دولت خود را اعلام کرد.

پیش از این ، حمد حسن ، وزیر بهداشت ، به خبرنگاران تأیید كرد كه استعفای قریب الوقوع است.

دیاب عصر روز دوشنبه خطاب به ملت ، گفت که او با افرادی است که خواستار مسئولیت این حزب بودند “جرم.” دیاب گفت این انفجار نتیجه فساد بومی بوده است.

فکر کردم می توانم این را اصلاح کنم [corruption]اما از دولت و سیستماتیک بزرگتر است …بنابراین استعفای این دولت را اعلام می کنم

وی گفت وزیران دولت این کار را دادند “همه آنها” زیرا آنها به کشور اهمیت می دهند.

دیاب مخالفان سیاسی خود را به استفاده از این فاجعه متهم كرد “برای به دست آوردن امتیاز سیاسی” و به “آنچه را که از دولت مانده است نابود کن.”

این استعفا در حالی صورت می گیرد که تظاهرکنندگان برای سومین شب پیاپی به خیابان های بیروت می روند و خواستار تغییر سریع و پاسخگویی درمورد انفجاری بودند که سه شنبه گذشته موجب انهدام بخش های گسترده ای از شهر بندر شد.
همچنین در rt.com
دیده بان: فیلم های نادر نشان می دهد کارگران نجات در بیروت صفر در پی انفجار بلافاصلهاخبار مرتبط  شهر سوئد برای جلوگیری از تجمع جمعیت برای برگزاری جشنواره ، تن كود مرغ را رها كرد - RT World News

روز یکشنبه شب ، معترضین سد سد معبر در نزدیکی ساختمان مجلس را پاره کردند ، پرتابه های پرتابه و آتش سوزی را روشن کردند. نیروهای امنیتی با گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی واکنش نشان دادند. شب قبل ، معترضین توانستند مقر وزارت امور خارجه و سایر ساختمانهای دولتی را نقض کنند. اعتراضات روز دوشنبه عصر دوشنبه همچنان ادامه یافت که دیاب اعلام کرد و درگیری بین تظاهرکنندگان و پلیس ضد شورش صورت گرفت.

دیاب پیش از این فراخوان انتخابات زودهنگام پارلمان را داده بود و چندین وزیر از قبل استعفا خود را صادر كرده بودند – اما با افزایش اعتراضات در آخر هفته ، مشخص شد كه دولت برای فرونشاندن خشم مردم باید اقدام فوری كند.

این انفجار که باعث کشته شدن حداقل 160 نفر و زخمی شدن هزاران نفر دیگر شد ، هنگامی که شعله نیترات آمونیوم در بندر بیروت مشتعل شد. عموم مردم مقصر این دولت بوده اند که اجازه می دهد تا سال ها مواد شیمیایی بدون نظارت در بندر ذخیره شود.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *