نخست وزیر لبنان خواستار انتخابات زودهنگام پارلمان شد زیرا اعتراضات پس از انفجار بیروت اعتراض می کند – RT World News

با جمع شدن اعتراضات در بیروت ، نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب خواستار انتخابات زودهنگام شد و گفت که آنها تنها راه برون رفت از بحران عمیق سیاسی است که بدنبال انفجار در بندر این شهر بدتر شده است.

دیاب در یک سخنرانی کوتاه روز شنبه ، کشور گفت “بدون انتخابات زودهنگام پارلمان نمی تواند از این بحران خارج شود.” وی گزارش داد که وی مقصر مقصر مشکلات اقتصادی و سیاسی عمیق این کشور نیست.

دیاب همچنین گفت که تحقیقات در مورد انفجار ، که باعث کشته شدن بیش از 150 نفر و زخمی شدن هزاران نفر شد ، تا زمانی که همه افراد درگیر آن گسترش یابد گسترش خواهد یافت.

اما هزاران معترض معترض که روز شنبه در این شهر جمع می شوند ، فاجعه را بر سهل انگاری دولت متهم می کنند و خواهان تغییر فوری هستند ، پس از آنکه مشخص شد نیترات آمونیوم که باعث انفجار ویرانگر شده بود ، بدون نظارت مناسب شش سال در بندر ذخیره شد.

اخبار مرتبط  هیچ اثبات حمایت از داستان "قاتل روسی" ، دولت چک اعتراف می کند - هنوز وزیر ادعا می کند که سوء ظن هنوز "قابل اعتماد" است - RT World News

این شهر قبلاً ماهها اعتراض به سوء مدیریت اقتصادی و فساد دیده بود.

دیاب گفت که لبنان در کل قرار دارد “وضعیت اورژانس” و از همه جناح های سیاسی خواست تا گرد هم آیند و “به راههای صرفه جویی فکر کنید” کشور.

روز شنبه ، پلیس با استفاده از گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی به تظاهرکنندگان که سعی در ورود به ساختمان مجلس داشتند ، شلیک کرد. معترضین به چندین ساختمان دولتی از جمله وزارت امور خارجه حمله کردند و در آنجا عکسی از رئیس جمهور میشل عون را خرد کردند. دفتر مرکزی انجمن بانکها کشور نیز مورد حمله تظاهرکنندگان قرار گرفت.

صلیب سرخ لبنان گفت بیش از 100 نفر در جریان این اعتراض ها زخمی شده اند که حداقل 55 نفر در بیمارستان بستری شده اند.
همچنین در rt.com
در جریان اعتراضات بیروت در میان درگیری ها ، گزارش هایی مبنی بر آتش و تیراندازی پلیس ، تقریبا 240 نفر زخمی شدند ، 1 افسر در اعتراضات بیروت کشته شدمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *