نخست وزیر مجارستان از مصالحه درباره وتو در بودجه اتحادیه اروپا خودداری کرد – اخبار جهانی RT

نخست وزیر مجارستان ویکتور اوربان از امتناع از عقب نشینی و مصالحه در مورد ماده “حاکمیت قانون” در بودجه اتحادیه اروپا دفاع کرد و ادعا کرد که مواضع اتحادیه اروپا “فقط یک اراده سیاسی” است و قابل تغییر است.

اوربان که یک روز پس از دیدار با رهبر لهستان از رادیو دولتی صحبت می کرد ، گفت که دو ملت در این عقیده که اتحادیه اروپا نمی تواند شرط حاکمیت قانون را به صندوق ها وصل کند بدون اینکه اتحادیه اروپا پیمان تاسیس خود را تغییر دهد ، متحد هستند.

موقعیت ما سنگ محکم است. خواست آنها فقط یک اراده سیاسی است. آنها قابل تغییر است. مال ما نمی تواند من سازش نمی خواهم.

وی خواستار آن شد که اتحادیه اروپا نباید بحث های سیاسی را با مسائل اقتصادی پیوند دهد.
همچنین در rt.com
نماینده پارلمان اروپا در بلژیک از “فشار غیر لیبرالی” مجارستان و لهستان انتقاد می کند ، زیرا اوربان پیشنهاد بودجه را غیر قابل قبول می دانداظهارات نخست وزیر مجارستان یک روز پس از انتقاد گای ورهوفشتات ، نماینده پارلمان اروپا در بلژیک صورت گرفت “فشار غیر لیبرال” اوربان و همتای لهستانی وی ، ماتئوس موراویسکی ، اتحادیه اروپا را اعلام کردند و اعلام کردند که اتحادیه اروپا طبق قوانین خود عمل نخواهد کرد و پیوند ارزشهای اروپا و دریافت بودجه را از بین خواهد برد.

اخبار مرتبط  رهبر کنگره هند برای انتشار "اخبار جدید" در مورد درگیری مرزهای چین در تماس فریبنده دستگیر شد - RT World News

موراویسکی در مورد انتقاد اوربان از اتحادیه اروپا ایستاده است ، و بیانیه مشترکی با وی منتشر کرد که هرگونه مکانیزم تحمیل شده توسط بلوک را که می تواند کشورهای عضو را در صورت نقض استانداردهای دموکراتیک تحریم کند ، رد می کند.

اختلافات بین دو کشور و اتحادیه اروپا پس از آن آغاز شد که کشورهای عضو تلاش کردند بودجه 1.8 تریلیون یورو (2.1 تریلیون دلار) اتحادیه اروپا ، از جمله بسته بهبودی ویروس ، 750 میلیارد یورو (894 میلیارد دلار) را به هم پیوند دهند ، با این شرط که فقط به کشورها اجازه دریافت می دهد اگر به ارزشهای دموکراتیک ، حقوق بشر و دادگستری مستقل پایبند باشند ، بودجه را تأمین می کنند.

مجارستان و لهستان در حال حاضر تحت تحقیقات اتحادیه اروپا به دلیل اتهامات زیر پا گذاشتن استقلال دادگستری و رسانه های خود هستند ، که اگر اثبات شود ، آنها را تحت شرایط بودجه جدید ، از دریافت پول نقد اتحادیه اروپا جلوگیری می کند. با این حال ، بدون این مقررات ، مجارستان و لهستان قرار است بالاترین سرانه بودجه را از اتحادیه اروپا دریافت کنند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *