نخست وزیر ویکتوریا پس از آنکه قفل ملبورن برای مرگ چهار نوزاد که از مراقبت های پزشکی فوری محروم شده اند ، مقصر شناخته شد ، به حالت دفاعی در می آید – RT World News

دانیل اندروز ، نخست وزیر ویکتوریا ، ادعا می کند که محدودیت های Covid-19 وی در مرگ دلخراش چهار نوزاد تازه متولد شده ای که موفق به دریافت مراقبت های پزشکی فوری نشده اند ، مخالف است ، این امر مخالف شهادت تحقیق دولت است.

چهار کودک در چهار هفته گذشته در آدلاید ، استرالیای جنوبی جان خود را از دست دادند ، ظاهراً به دلیل اقدامات سختگیرانه ای که اندروز بر این شهر تحمیل کرد ، نمی توانست آنها را به بیمارستان Royal Royal Melbourne منتقل کند. چهار نوزاد تازه متولد شده نیاز به عمل جراحی اورژانسی قلب داشتند که ظاهراً نمی توانستند تحت درمان محلی قرار گیرند.

کمیته خدمات بهداشت عمومی پارلمان استرالیای جنوبی روز سه شنبه تحقیقاتی را برای تعیین علت عدم مراقبت مورد نیاز نوزادان انجام داد. استادی که در جلسه دادرسی شهادت داد گفت که به دلیل محدودیت های ویروس در ملبورن ، انتقال بیماران به بیمارستان “دیگر قابل تحمل نیست.” اندکی پس از تحقیق ، یکی از این چهار مرگ به کمیته گزارش شد.

روزنامه استرالیایی گزارش داد که به خانواده های نوزادان گفته شده است که به فرزندان آنها اجازه داده نشده است برای انجام عملیات تحت قوانین سختگیرانه قفل چهار مرحله ایالت وارد ویکتوریا شوند.
همچنین در rt.com
پزشکان در استرالیا خواستار پایان قفل ویکتوریا هستند در حالی که WHO می گوید محدودیت ها نباید در مراحل اولیه باشدروز چهارشنبه ، طی یک کنفرانس مطبوعاتی ، اندروز مقصر مرگ نوزادان را کنار زد. وی گفت كه مقامات بهداشتی دولت وی به وی گفتند كه آنها مانع انتقال بچه ها به ملبورن نمی شوند.

“من فکر نمی کنم این مسئله محدودیت باشد” او گفت ، ادعا می کند “در انتهای ما انتخاب وجود نداشت ، اما سر دیگر برای عدم اعزام آنها بود.”

بیمارستان زنان و کودکان آدلاید در بیانیه ای گفت که خدمات جراحی قلب کودکان در حال حاضر تحت بررسی است و قول داد که “کودکان استرالیای جنوبی همیشه به خدمات بهداشتی مورد نیاز دسترسی خواهند داشت.”

مرگ چهار نوزاد در سراسر استرالیا خشمگین شده است. پاول موری ، مجری برنامه Sky News Australia ، در یک نمایشگاه هوایی ، با شدت برخورد به “ناکامی های دولت استرالیای جنوبی” و “بی کفایتی دولت ویکتوریا” و گفت “ظالمانه” که یک کشور پیشرفته مانند استرالیا قادر به نجات جان کودکان نیست.

اخبار مرتبط  رسانه های دولتی ترکیه ادعا می كنند كه روزنامه نگاران با شروع درگیری نظامی با آذربایجان از حمله ارمنستان به سختی فرار می كنند (VIDEO) - RT World News
همچنین در rt.com
هنگامی که مقامات ایالتی تمدید قوانین قفل را در نظر می گیرند ، پلیس ویکتوریا از دستبند زدن در ساحل باردار باردار فیلم برداری کردملبورن یکی از طولانی ترین قفل های جهان را تحمل کرده است ، زیرا ساکنان سفر بیش از 25 کیلومتر (15.5 مایل) برای انجام فعالیت های اساسی مانند خرید مواد غذایی را ممنوع کرده اند. سفارشات در منزل تا 2 نوامبر برقرار باشد و محدودیت های شدیدی را به دلایل مجاز برای خاموش کردن اعمال کنید.

در اوایل این ماه ، 500 پزشک در استرالیا نامه ای نوشتند و از دولت ویکتوریا خواستند که در مورد اقدامات سختگیرانه تجدید نظر کند ، “نامتناسب و غیر علمی”.

ویکتوریا با جمعیتی بالغ بر 6.3 میلیون نفر ، در بیست و چهار ساعت گذشته سه آزمایش مثبت ویروس کرونا ثبت کرده است که تعداد کل آنها 20323 مورد است. هیچ مرگ و میر جدیدی گزارش نشده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *