نخست وزیر پرتغال اعلام کرد قفل شدن جدید پس از مرگ و میر Covid-19 و ثبت عفونت – RT World News

نخست وزیر پرتغال ، آنتونیو کوستا ، از مردم خواست که در خانه بمانند ، زیرا او روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور پس از ثبت سابقه مرگ Covid-19 و موارد جدید ، وارد قفل ملی دیگری خواهد شد.

“ما در خطرناکترین لحظه هستیم[o[of همه گیری]. قانون ساده است: همه ما باید در خانه خود بمانیم. ”کوستا در جریان توجیهی در کاخ آژودا در لیسبون به خبرنگاران گفت.

روز چهارشنبه ، مقامات پرتغالی گزارش دادند که افزایش روزانه 156 کشته افزایش یافته است ، و تلفات کلی به 8،236 نفر رسیده است ، که کاستا گفت “قابل قبول نیست.”

این کشور همچنین 10،556 مورد دیگر از عفونت های Covid-19 را ثبت کرده است – افزایش رکوردی که کل پرونده ها را به بیش از 500،000 نفر می رساند.

اخبار مرتبط  چین موافقت نامه های مربوط به جرم و جنایات هنگ کنگ را با استرالیا ، کانادا و انگلیس به دلیل "سیاسی کردن همکاری قضایی" به پایان رساند - RT World News
همچنین در rt.com
“تهدیدآمیزتر از ترامپیسم یا Covid-19”: دانشمندان درباره “آینده وحشتناک انقراض جمعی” هشدار می دهندنخست وزیر اعلام کرد که این کشور وارد نهمین حالت اضطراری بیماری همه گیر می شود که از 12 صبح در 16 ژانویه تا 11.59 در 30 ژانویه ادامه دارد.

اقدامات مشابه قفل اصلی شش هفته Covid-19 پرتغال بین مارس و آوریل 2020 است ، اگرچه این بار مدارس دولتی و خصوصی مجاز به باز ماندن هستند.

همه مشاغل غیر ضروری باید بسته شوند ، با وجود رستوران هایی که مجاز به استفاده از سرویس غذای آماده هستند.

رئیس جمهور مارسلو Rebelo de Sousa روز سه شنبه گفت که آزمایش Covid-19 مثبت است و اکنون خودش را منزوی می کند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *