نخست وزیر چک رهبران اتحادیه اروپا را به چالش می کشد تا با کمبودهای اتحادیه در مدیریت بحران ویروس کرونا مواجه شوند – اخبار جهانی RT

پس از آنکه کشورش با موج دوم بیماری همه گیر روبرو شد و مجبور به اعلام وضعیت اضطراری شد ، آندره بابیس ، نخست وزیر چک ، از اتحادیه اروپا خواست تا درباره عدم همکاری اتحادیه اروپا در مورد ویروس کرونا بحث کند.

بابیس گفت ، روز پنجشنبه برای ورود به نشست بروکسل برای اجلاس اتحادیه اروپا ، همکاری بین مقامات بهداشتی اتحادیه اروپا و متخصصان ویروس کرونا به طور م notثر واقع نمی شود.

“اکنون کشور ما با موج دوم روبرو است. ما در موج اول یکی از بهترین ها بودیم ، اما البته ، اکنون در وضعیت دیگری قرار داریم و دیگر نمی خواهیم اقتصاد را تعطیل کنیم. “ او بیان کرد.

بابیس از رهبری اتحادیه اروپا انتقاد کرد که ظاهراً به نوعی فراموش کرده است مهمترین مسئله – همه گیری در حال انجام را در دستور کار اجلاس قرار دهد.
همچنین در rt.com
نخست وزیر چک – وضعیت اضطراری ناشی از کوید منجر به محدودیت های عمده ای نخواهد شدجمهوری چک روز چهارشنبه به دلیل افزایش موارد ویروس کرونا ، وضعیت اضطراری اعلام کرد. یک وضعیت اضطراری 30 روزه در 5 اکتبر آغاز می شود ، که به دولت اجازه می دهد قوانین فاصله اجتماعی را سخت تر کند ، تجمع های گسترده در مناطق آسیب دیده را محدود کند و مدارس را تعطیل کند.

اخبار مرتبط  "آزمایش واقعی هنوز در مورد Covid-19 هنوز به مرحله اجرا درنیامده است ، نخست وزیر Orban گفت که مجارستان شاهد بزرگترین افزایش روزانه در پرونده ها - RT World News

این کشور اخیراً با یکی از سریع ترین میزان آلودگی در شیوع Covid-19 در اروپا روبرو شده است. این مرکز در ماه سپتامبر روزانه حدود 2000 بیمار ویروسی کرونا را ثبت می کند و تعداد موارد فعال در حال حاضر کمی بالاتر از 36000 است. تعداد کل موارد تأیید شده در کشورهای اروپای مرکزی – که 10.7 میلیون نفر جمعیت دارد – نسبتاً اندک باقی مانده و از ابتدای شیوع همه گیر حدود 70،000 نفر است.

بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا از افزایش سریع ویروس در هفته های اخیر خبر داده اند ، بطوریکه تعدادی از جمله فرانسه و اسپانیا افزایش روزانه با ثبت رکورد در موارد جدید Covid-19 را ثبت کرده اند.
همچنین در rt.com
“Twindemic”: مقامات اتحادیه اروپا در مورد مخلوط آنفلوانزا و ویروس کرونا هشدار می دهند ، به دولت ها می گویند مراقب خود باشنددر سطح جهان ، بیش از 34 میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده اند و تعداد کشته ها از مرز یک میلیون نفر گذشته است. آخرین آمار دانشگاه جان هاپکینز در ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که ایالات متحده ، هند و برزیل همچنان متضررترین کشورها هستند و بیش از نیمی از پرونده ها را در سراسر جهان تشکیل می دهند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *