نخست وزیر ژاپن سوگا با وجود موارد ثبت شده روزانه از اعلام وضعیت اضطراری دیگر کوید خودداری می کند – RT World News

نخست وزیر یوشیهیده سوگا گفت ، ژاپن برای مقابله با بیماری همه گیر کوید به وضعیت اضطراری جدیدی احتیاج ندارد ، در حالی که مناطق اطراف کشور گزارشات بالایی را در روز ثبت می کنند و دانشمندان نسبت به موج سوم عفونت ها هشدار می دهند.

“کارشناسان هنوز احساس نمی کنند که در شرایطی قرار داریم که باید وضعیت اضطراری دیگری ایجاد کنیم” سوگا روز جمعه گفت.

اولین وضعیت اضطراری در ماه آوریل در ژاپن وضع شد و ماه بعد لغو شد.

سوگا به خبرنگاران گفت ، موارد جدید بیشتر در هوکایدو ، توکیو ، اوزاکا و آیچی افزایش یافته است ، وی افزود که وی به وزرا دستور داد با توجه به سطح آلودگی در مناطق مختلف کشور اقدام کنند.

کمک از طرف مقامات مرکزی شامل انجام آزمایش در مقیاس بزرگ و اعزام کارشناسان برای مقابله با خوشه های عفونت است.
نخست وزیر همچنین از مردم خواست اقدامات اساسی ضد عفونت را انجام دهند ، ماسک بزنند و از اجتماعات بزرگ جلوگیری کنند.

با این حال ، دولت نمی خواهد طرح گردشگری ملی خود را تغییر دهد ، که “مسافرت برو” نامیده می شود ، که به گفته منتقدان می تواند شیوع بیماری Covid در ژاپن را تشدید کند. این برنامه با هدف تشویق گردشگری داخلی از طریق یارانه ، حمایت از صنعت سفر – که توسط همه گیر جهانی ویران شده است – است.

اخبار مرتبط  آمریکا پس از اعزام مسکو به کمک هواپیما به نیویورک ، 200 دستگاه تهویه را به روسیه اعزام خواهد کرد - RT World News
همچنین در rt.com
“به هر قیمتی”: وزیر المپیک ژاپن می گوید بازی های توکیو به تعویق افتاده باید در سال 2021 برگزار شودروز جمعه ، تعداد آلودگی های روزانه ملی به رکورد 1685 مورد رسید. بسیاری از مناطق بالاترین رکورد روزانه را ثبت کردند ، در حالی که پایتخت توکیو 374 مورد عفونت را ثبت کرد که در مقایسه با 393 مورد ثبت شده در روز پنجشنبه ، اندکی کاهش یافته است.

به طور کلی ، طبق گزارش پخش کننده NHK ، ژاپن 116،220 مورد ویروس و نزدیک به 2000 مورد مرگ را از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر ثبت کرده است.

انجمن پزشکی ژاپن در اوایل این هفته هشدار داد که افزایش جدید موارد می تواند آغاز موج سوم عفونت ها باشد. “از ماه گذشته علائم واضح مجدد عفونت وجود دارد ،” رئیس انجمن ، ناکاگاوا توشیو گفت.

ناكاگاوا گفت ، این امر به ناچار سیستم مراقبت های بهداشتی را تحت فشار قرار خواهد داد ، و از دولت خواست كه اقدامات لازم را انجام دهد و گسترش ویروس را قبل از آنكه خیلی دیر شود ، محدود كند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *