نخست وزیر ژاپن شینزو آبه در مورد مسائل بهداشتی استعفا داد – رسانه های محلی – RT World News

به گزارش چند رسانه ، نخست وزیر ژاپن ، شینزو آبه به دلیل مشکلات پزشکی شخصی از سمت خود کناره گیری خواهد کرد. رهبر ژاپن قرار است بعداً روز جمعه یک کنفرانس خبری ارائه دهد.

نخست وزیر 65 ساله در دو هفته گذشته دو بار به بیمارستان مراجعه کرده و این گمانه زنی ها را در مورد عدم موفقیت سلامتی وی دامن زده است. NHK ژاپن اولین کسی بود که گزارش داد که آبه قصد استعفا دارد و سایر رسانه ها بعداً این قاشق را تأیید کردند.

به گزارش NHK ، هیرویوکی حسودا ، رئیس حزب حاکم لیبرال دموکرات حاکم ، روز جمعه گفت که نخست وزیر او را از تصمیم خود برای استعفا مطلع کرده است.

استعفای وی الف است “معامله انجام شد ،” به نقل از رویترز ، یک منبع نزدیک به یک مقام ارشد در حزب لیبرال دموکرات نخست وزیر را تایید کرد.

قابل ذکر است ، کنفرانس مطبوعاتی جمعه اولین جلسه مطبوعاتی کامل آبه از 18 ژوئن است.

در اوایل روز جمعه ، یوشیهیده سوگا ، یکی از اعضای کابینه آبه ، اصرار داشت که نخست وزیر دوره خود را به پایان برساند.

اخبار مرتبط  تماشا کنید درگیری پلیس آلمان با ضد فاشیست هایی که سعی در جلوگیری از راهپیمایی نئونازی ها در روز وحدت کشور دارند - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
“غیرقابل قبول”: ژاپن خشمگینانه با کره جنوبی در مورد مجسمه ای که ادعا می شود نخست وزیر آبه را برای جنایات دوران جنگ جهانی دوم “زانو زده و عذرخواهی می کند” را نشان می دهد“نخست وزیر خودش گفته است که دوست دارد از این به بعد دوباره سخت کار کند و من هر روز او را می بینم ،” سوگا در یک جلسه خبری گفت که سلامتی آبه “بدون تغییر باقی می ماند.”

آبه از کولیت اولسراتیو ، یک بیماری التهابی مزمن رنج می برد. در سال 2007 ، عوارض ناشی از این بیماری او را مجبور به پایان دوره نخستین دوره خود کرد. آبه پس از بهبودی سلامتی خود در سال 2012 به دفتر بازگشت.

آبه با هشت سال بی وقفه قدرت ، رکورد طولانی ترین دوره متوالی نخست وزیری در تاریخ ژاپن را در اختیار دارد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *