نخست وزیر کاستکس می گوید فرانسه “بی وقفه” علیه “دشمن” اسلام رادیکال می جنگد – اخبار جهانی RT

نخست وزیر ژان کاستکس هنگام ادای احترام به قربانیان حمله کلیسای نیس – آخرین مورد از مجموعه حوادث وحشتناک – گفت که فرانسه اسلام رادیکال را “دشمن” خود می داند و “بی امان” علیه آن مبارزه خواهد کرد.

Castex ریاست مراسم بزرگداشت قربانیان حمله نیس در روز شنبه را بر عهده داشت.

ما دشمن را می شناسیم. این نه تنها شناسایی شده است ، بلکه دارای یک نام است ، بلکه این یک اسلام رادیکال است ، یک ایدئولوژی سیاسی که دین اسلام را مسخ می کند.

“[It is] دشمنی که دولت با تأمین منابع لازم و بسیج همه نیروهای خود بی وقفه با آن می جنگد “ نخست وزیر اضافه کرد.
همچنین در rt.com
نظرسنجی نشان می دهد 57٪ از جوانان مسلمان در فرانسه معتقدند که قوانین شریعت مهمتر از قوانین ملی استاین حمله که منجر به کشته شدن سه نفر ، از جمله یک زن که سر او را بریده بودند ، در 29 اکتبر در نیس رخ داد. فرد مظنون ، یک شهروند 21 ساله تونس که هفته ها قبل از حادثه به فرانسه آمد ، قبل از حمله به بزرگترین کلیسای کاتولیک این شهر شروع به ولگردی و قانونی شدن خنجر زدن.

اخبار مرتبط  ایالات متحده می گوید ادعاهای پکن در دریای چین جنوبی "کاملاً غیرقانونی" است و چین را به دلیل "زورگویی" سایر کشورها محکوم می کند - RT World News

این مهاجم توسط پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در شرایط وخیمی در بیمارستان بستری شد. وی روز جمعه به بیمارستانی در پاریس منتقل شد.

این حمله به کلیسا تنها دو هفته پس از یک قتل وحشتناک دیگر در خارج از پاریس رخ داد. در 16 اکتبر ، یک پناهنده چچنی سر یک معلم مدرسه را در وسط خیابان در حومه پایتخت فرانسه سر برید. اعتقاد بر این است که این حمله در واقع بوده است “تلافی” برای تصمیم معلم برای نشان دادن کاریکاتورهای پیامبر محمد (ص) در طی کلاس آزادی بیان.
همچنین در rt.com
پلیس فرانسه مردی را که تهدید به تهدید تهدید می کرد در خارج از مدرسه ابتدایی پاریس دستگیر کرد – وزیر کشورسخنان شدید مقامات ارشد فرانسوی از جمله رئیس جمهور امانوئل مکرون در پی این حملات باعث واکنش ، اعتراضات گسترده و حتی تحریم کالاهای فرانسه در بسیاری از کشورهای مسلمان شد. معترضین استدلال کردند که کاریکاتورها – از جمله تصاویر مجله هجو Charlie Hebdo – بسیار توهین آمیز است ، و حمایت ماکرون از “آزادی بیان” در نهایت او را دشمن اسلام می کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *