نخست وزیر کیوی عزیز آردرن با پیروزی در انتخابات دوم ، اکثریت تک حزبی را در پارلمان تأمین کرد – اخبار جهانی RT

نخست وزیر نیوزیلند ، جاسیندا آردرن ، پس از کسب حزب بیش از نیمی از کرسی های پارلمان در انتخابات عمومی ، دوره دوم را تضمین کرد.

با شمارش تقریبا 80 درصد آرا ، حزب لیبرال کارگر اردرن 49 درصد آرا را به دست آورده و پیش بینی می شود 64 کرسی در مجلس 120 کرسی را کنترل کند ، در حالی که 46 کرسی در اختیار دارد. حزب محافظه کار مخالف ملی 27 درصد آرا را به دست آورد و از 54 کرسی که در انتخابات عمومی قبلی به دست آورد ، به 35 کرسی کاهش یافته است.

جودیت کالینز ، رهبر حزب ملی ، آردرن را برای تبریک پیروزی به وی فراخوانده و قول داده است که پیشنهاد دهد “یک مخالفت قوی” به دولت دوره دوم نخست وزیر.

بعداً آردرن از یک مرحله در مقر حزب در طرفداران خود سخنرانی کرد ، قبل از اینکه به انگلیسی بیاید سخنرانی خود را به زبان مائوری آغاز کرد. وی از نیوزیلندی ها برای نشان دادن بیشترین حمایت حزب از آنها تشکر کرد “حداقل 50 سال” و برای حمایت از برنامه دولت او برای بهبود اقتصادی

اخبار مرتبط  ایتالیا به دلیل تیراندازی به ماهیگیران در سال 2012 توسط ایتالیا جبران می شود ، اما تفنگداران دریایی را تحت تعقیب قرار نمی دهد - RT World News

“ما در هنگام مبارزات انتخاباتی حکومت خواهیم کرد: با خوش بینی مثبت نسبت به آینده خود ،” آردرن گفت. “اکنون بیش از هر زمان دیگری زمان ادامه دادن ، ادامه کار ، استفاده از فرصت های پیش روی ماست.”
همچنین در rt.com
همزمان با آغاز انتخابات ، نخست وزیر نیوزیلند مجدداً پیروزی خود را در برابر کوید جشن می گیردآردرن با پاسخ موفقیت آمیز به Covid-19 محبوبیت خود را در خانه تثبیت کرد ، که نیوزلند را با ویروس کرونا تقریباً صدمه نزد ، فقط 1883 مورد و 25 مرگ ثبت شد. دولت وی موفق شد در ماه مارس با یک قفل سخت و آزمایش گسترده ، جلوی شیوع بیماری را بگیرد و به همین ترتیب شیوع جدیدی را در ماه آگوست مهار کرد.

سال گذشته او به خاطر کار با بدترین حمله تروریستی در تاریخ نیوزیلند ، یعنی تیراندازی در مساجد کریستچرچ ، ستایش کرد. وی همچنین اقدام به ممنوع کردن انواع اسلحه های گرم با بیشترین پتانسیل کشنده و اعمال کنترل شدیدتر بر سلاح های قانونی کرد.

جزئیات برای دنبال کردن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *