نرم افزارهای جاسوسی Pegasus اسرائیلی بلافاصله پس از اینكه سازنده آن قول داد كه به حقوق بشر احترام بگذارد ، از روزنامه نگار مراكشی استفاده كرد – عفو – RT World News

گروه بدنام NSO اسرائیل با ابزار جاسوسی جنجالی خود – مستقر علیه روزنامه نگاران و فعالان در سراسر جهان – در حال جاسوسی برای قربانی شدن یکی دیگر از قربانیان گزارشگر برنده جایزه مراکشی است.

عمر رادي ، روزنامه نگار تحقيقي مستقر در رباط ، پايتخت مراكش ، عاملاني را كه با سكوت مستقر كردند مورد هدف قرار داد. “حمله تزریق شبکه” ، عفو بین الملل در گزارشی جدید گفت.

روشی که گفته می شود علیه Radi استفاده شده است ، نیازی ندارد که قربانی بر روی پیوند مخرب کلیک کند. پس از آلوده شدن ، دستگاه تلفن همراه به وب سایتی که نرم افزارهای جاسوسی بدنام Pegasus را بارگیری می کند ، دسترسی کامل به دوربین تلفن ، میکروفون ، تماس ها ، پرونده های رسانه ای و پیام ها می دهد.

طبق اطلاعات پزشکی قانونی خبرگان فنی گروه حقوق ، دستگاه خبرنگاری سال گذشته چندین بار مورد حمله قرار گرفت.

عفو معتقد است زمان حملات همزمان با گروه NSO – توسعه دهنده پگاسوس – متعهد شده است كه عموماً از دستورالعمل های سازمان ملل پیرامون احترام به حقوق بشر توسط كسب و كار پیروی كند.

عهد کرد ارزیابی کند “پتانسیل تأثیرات منفی بر حقوق بشر ناشی از سوء استفاده از محصولات NSO ،” و در صورت لزوم دسترسی مشتری به نرم افزار خود را خاتمه دهید.

“به وضوح به گروه NSO اعتماد نمی شود. در حالی که در حال انجام یک توهین به روابط عمومی برای سفید کردن تصویر خود بود ، ابزارهای آن امکان نظارت غیرقانونی از عمر رادی ، روزنامه نگار و فعال برنده جایزه را فراهم می کردند. “ دانا اینگلتون ، معاون مدیر فناوری عفو فناوری ، در مورد افشاگری ها گفت.

اخبار مرتبط  تجمع علیه لایحه فرانسه که اشتراک تصاویر پلیس پراکنده با گاز اشک آور در نانت (VIDEOS) را غیرقانونی اعلام کرده است - RT World News

در حالی که NSO ادعا می کند که پگاسوس برای استفاده دولت در نظر گرفته شده است – به این معنی که اشخاص خصوصی قادر به تهیه آن نیستند – و ادعا می کنند که با دقت مشتری ها را جلب می کند ، تعدادی از روزنامه نگاران ، فعالان و مبارزان حقوق بشر خود را در پایان اشتباه حملات پگاسوس قرار داده اند. جهان.

سال گذشته ، واتس اپ تأیید کرد که ده ها وکیل دادگستری ، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر در بین 1400 کاربر تحت تأثیر نرم افزار snooping بودند. Pegasus توسط هکرها برای آلوده کردن دستگاهها به بدافزارها ، مبدل به تماسهای ورودی استفاده شد.

https://www.youtube.com/watch؟v=f5HaHXwcz9Y

این آسیب پذیری از آن زمان برطرف شده است ، اما فیسبوک ، شرکت اصلی واتس اپ ، علیه شرکت نظارت اسرائیلی پرونده تشکیل دادخواست داد. NSO مسئولیت نحوه استقرار نرم افزارهای آنها توسط مراجع دولتی را رد می کند.

این بار ، شرکت اسرائیلی در بیانیه ای اعلام کرد که هست “عمیقاً مشکل دار” توسط گزارش عفو. “ما اطلاعات موجود را مرور می کنیم و در صورت لزوم تحقیقات را آغاز خواهیم کرد.” آن گفت.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *