نروژ ممنوعیت سفر به انگلستان را لغو می کند اما در مورد نگرانی از سویه جدید Covid-19 قرنطینه و آزمایش های ویژه را حفظ خواهد کرد – اخبار جهانی RT

نروژ اعلام کرده است که به محدودیت های سفر اعمال شده بر انگلیس با هدف جلوگیری از گسترش جهش ویروس کرونا پایان می دهد. این قانون گفت که قوانین خاص مربوط به مسافران از کشور همچنان برقرار خواهد بود.

دولت نروویگان روز جمعه بیانیه ای منتشر کرد که در آن توضیح داد که تصمیم منع پروازهای مستقیم از انگلستان لغو خواهد شد ، از روز شنبه در ساعت 17:00 به وقت محلی (16:00 به وقت گرینویچ) ، اما این دستورالعمل های دقیق بهداشتی برای افراد آمدن از انگلستان ادامه خواهد یافت.

ادامه مطلب

طبق این قوانین ، افرادی که از انگلیس سفر می کنند باید در اسرع وقت و حداکثر یک روز پس از ورود ، آزمایش Covid-19 شوند. آزمایش دوم باید یک هفته بعد انجام شود و قبل از پایان دوره اجباری قرنطینه در دسترس قرار گیرد.

قوانین قرنطینه برای افرادی که از انگلستان وارد نروژ می شوند نیز سختگیرانه تر است و برخی از معافیت های دوره خود انزوا را برای مسافران حذف یا تشدید می کنند. با این حال ، افرادی که بتوانند اثبات کنند که در شش ماه گذشته آزمایش مثبت و بهبودی از ویروس داشته اند ، پس از ورود مجبور به قرنطینه نمی شوند.

ممنوعیت و محدودیت سفر برای اولین بار در 21 دسامبر اعمال شد و تا 2 ژانویه تمدید شد ، در تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای اولین بار در انگلیس در ماه سپتامبر شناسایی شد.

اخبار مرتبط  جمینی ها در فیلم های خیره کننده - آتش بازی های آسمانی دیدنی و جذاب ارائه می دهند - RT World News

اعتقاد بر این است که نوع ویروس ، معروف به SARS-CoV-2 VOC 202012/01 ، مسری تر است اما تاکنون هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که نشان دهد کشنده تر از SARS-CoV-2 است. نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون به مردم گفت که ممکن است تا 70 درصد بیشتر از نسخه اصلی قابل انتقال باشد. جهش ویروس یک اتفاق طبیعی است و معمولاً انواع جدید آن ضعیف تر است.

علی رغم س questionsالاتی در مورد اینکه آیا این فشار واقعاً خطرات جدیدی را به همراه دارد ، دولت انگلیس از آن برای اعمال محدودیت های شدیدتر در حرکت و اجتماعات استفاده کرد ، اساساً “لغو” کریسمس و سال نو برای بیشتر کشور.

این کشف واکنش بین المللی را در پی داشت. نروژ یکی از بیش از 50 کشوری بود که سفر به انگلیس را به دلیل نگرانی در مورد جهش متوقف کرد ، حتی اگر بسیاری از کارشناسان بهداشت حدس می زدند که احتمالاً در بسیاری از مناطق دیگر جهان وجود داشته باشد. ژاپن محدودیت ها را یک قدم جلوتر برد و هفته گذشته اعلام کرد که تمام ورودهای خارجی به این کشور را تا پایان ژانویه متوقف می کند. با این حال ، شهروندان ژاپنی و خارجیانی که در ژاپن زندگی می کنند همچنان مجاز به بازگشت هستند.

سویه جدید قبلاً در بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله دانمارک ، فرانسه ، آلمان ، هلند ، سوئد و اسپانیا یافت شده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *