نروژ ممکن است ادای احترام “PROBLEMATIC” به گیاه شناس “نژاد پرست” von Linne ، که “Homo sapiens” را ایجاد کرد – اخبار جهانی RT

نیمکت پارک اسلو با نام کارل فون لین ، دانشمند سوئدی قرن هجدهم معروف به “شاهزاده گیاه شناسان” و بنیانگذار طبقه بندی مدرن ، پس از آنکه سیاستمداران محلی وی را نژاد پرست دانستند ، می تواند برداشته شود.

شورای بخش قدیمی اسلو خواستار برداشتن نیمکت است که در باغ گیاهشناسی منطقه واقع شده و نام فون لین را در پشت آن حک کرده است. انتظار می رود این درخواست – آخرین مورد موج حملات چپ گرایان به شخصیت های تاریخی – پس از تصویب در رای گیری توسط شورا در روز پنجشنبه گذشته ، به موزه تاریخ طبیعی دانشگاه اسلو ارسال شود.
همچنین در rt.com
“رقت انگیز ، بی مهره ، لال”: دانشگاه ادینبورگ دیوید هیوم نابغه مرده را لغو می کنداحزاب محلی سوسیالیست و کمونیست خواستار این پیشنهاد شدند و گفتند که داشتن نیمکت اختصاصی به فون لین باعث ایجاد یک پیشنهاد می شود “ناامن” به گزارش خبرگزاری نروژ Khrono ، جو در باغ گیاه شناسی. حزب سوسیالیست نیمکت را فراخواند “بسیار مشکل ساز است.”

“افرادی در مجاورت باغ گیاه شناسی زندگی می کنند که جشن گرفتن لین در بخش ما از شهر را سخت می کنند” پیشنهاد گفت.

ادامه مطلب

فون لین که در سال 1778 درگذشت ، ایجاد سیستم نامگذاری مدرن و دو طبقه برای ارگانیسم ها و معرفی نام های لاتین برای گونه ها – به عنوان مثال ، Felis catus برای یک گربه خانگی. اتفاقاً او مردی بود که نام این انسانها را گذاشته است همو ساپینس. گل لینا به نام این دانشمند نامگذاری شد و معاصرانی مانند ژان ژاک روسو ، فیلسوف فرانسوی ، که گفت که می داند “هیچ بزرگتری روی زمین نیست.”

با این حال ، فون لین همچنین افراد را به چهار دسته رنگی – سیاه ، قرمز ، سفید و زرد – تقسیم کرد و به ویژگی های اساسی در سلسله مراتبی اشاره داشت که در آن سفید پوستان در بالا و سیاه پوستان در پایین بودند. از نظر عضو شورای قدیمی اسلو ، هستی حمیدی ، سوسیالیست ، فون لین را ساخته است “پدر نژادپرستی مدرن”.

حمیدی گفت “می توان بحث کرد” که فون لین یک گیاه شناس مهم بود ، اما این سهم مهمتر از نژادپرستی و تأثیر آن نبود. “این مهم است که ما سیگنالها و پیامهایی را که از اهالی منطقه دریافت کرده ایم جدی بگیریم مبنی بر اینکه واقعاً ناراحت کننده است که وقتی در آن پارک حضور دارید و در آن پارک حضور دارید و در آن پارک حضور دارید ،” او گفت.

اخبار مرتبط  وزیر خارجه فرانسه هشدار داد که لبنان در صورت عدم تشکیل دولت جدید "ناپدید می شود" ، هشدار می دهد - وزیر امور خارجه فرانسه لو دریان هشدار می دهد - RT World News

حمیدی اضافه کرد که یادگیری جنبه های دیگر فون لین برای دانش آموزان مهم است ، اما وی توضیح نداد که چگونه برداشتن نیمکت به هر طرف از کمک های علمی و اجتماعی مرد می گوید. وی همچنین به چگونگی مقابله با ناراحتی هایی که دانشمندان جوان در استفاده از سیستماتیک ایجاد شده توسط فون لین احساس می کنند ، پرداخت.

ادامه مطلببا سرهای کوچک شده خاموش! موزه بریتانیا پیشرو تصمیم می گیرد که صفحه نمایش از بقایای انسانی آمریکای جنوبی نژادپرست است

مبارزات علیه نیمکت فون لین در حالی اتفاق می افتد که تلاش های چپ گرایان برای لغو شخصیت های تاریخی که با استانداردهای مدرن بیداری مطابقت ندارند ، لغو می شود. این روند با سرنگونی مجسمه ها در ایالات متحده در اعتراضات زندگی سیاه زندگی در تابستان امسال آغاز شد و به کانادا و اروپا گسترش یافت.

همین هفته گذشته ، دانشگاه ادینبورگ نام یکی دیگر از نبوغ قرن هجدهم – فیلسوف روشنگری ، دیوید هیوم – را از یکی از ساختمان های خود سلب کرد. موزه تاریخ طبیعی انگلستان در حال بررسی حذف احتمالی نمایشگاه های چارلز داروین و مجموعه های دیگری است که ممکن است مورد توجه قرار گیرند “مشکل ساز” در عصر زندگی سیاهان اعتراض و اعتراض دارند.

استفان هگگلوند ، عضو محافظه کار پارلمان نروژ ، به رسانه خبری نتاویسن گفت که اسلو در حال وارد کردن “شکل بسیار ناموفق بحث” از ایالات متحده است که کمک خوبی نمی کند. “من نمی دانم که آیا باید بخندم یا گریه کنم ،” او گفت. “هیچ کس از تاریخ به اندازه کافی تمیز و قائم نخواهد بود اگر این ادامه یابد. در پایان ، ما همه آنها را نابود کردیم. “

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *