نزدیکترین عکسهای باورنکردنی نشان می دهد که خورشید با آتش سوزی های کوچکتر دچار آتش سوزی می شود و نظریه هایی راجع به جو بسیار شدید آن ایجاد می کند – RT World News

دانشمندان با جزئیات خیره کننده ای که در نزدیکترین تصاویری که تاکنون از ستاره ما ضبط شده اند کشف شده اند. آنها با توجه به ماهواره Orbiter Sun ESA ، نشان می دهند که این ستاره حتی از آنچه که قبلاً تصور می شد ، آتشین است.

تنها چند ماه پس از پرتاب ، این فضاپیما در فاصله 77 میلیون کیلومتری (48 میلیون مایل) از سطح خورشید – تقریباً نیمی از فاصله بین ستاره و زمین – طی کرده است. این تصاویر هنگامی که ماهواره بین مدارهای زهره و عطارد حرکت می کرد ، فاش شده و به نقط معروف به “پریلئون” (موقعیت در مدار بیضوی آن هنگام نزدیکتر به خورشید) رسیده است.

روز پنجشنبه در بیانیه ای به مطبوعات ، دیوید برغمانز ، محقق اصلی ابزار تصویربرداری ماوراء بنفش افراطی در مدار ، از کفر خود در مورد کیفیت تصاویری که ماهواره ضبط کرده بود ، گفت.

https://www.youtube.com/watch؟v=8pvg0cgsEyA

“وقتی اولین تصاویر وارد شدند ، اولین فکر من این بود که این امکان پذیر نیست ، نمی تواند خوب باشد ،” گفت برگگمان. “این خیلی بهتر از آن چیزی بود که ما جرات کردیم به آن امیدوار باشیم.”

عکس های گرفته شده توسط تصویر ماوراء بنفش در تاریخ 30 ماه مه و در تاریخ 16 ژوئیه منتشر شد ، نشانگر آتشین از شعله های خورشیدی کوچکتر را نشان داد ، تصور می شود که از تعامل در زمینه های مغناطیسی خورشید ایجاد شده است. تصور می شود که این آتش سوزی ها – با وسعت میلیون ها میلیارد دلار از شعله های خورشیدی که از زمین می بینیم – در ابعاد کوچکتر باشد – می تواند بخشی از دلایلی باشد که جو بیرونی خورشید یا “تاج” سیصد برابر گرمتر است. از هسته آن

گرمای شدید منطقه از دیرباز دانشمندان را به تعجب می اندازد که چرا گرمتر از سطح واقعی است.

اخبار مرتبط  آرامکو عربستان حمله حوثی ها به تأسیسات نفتی "حیاتی" را تأیید کرد و هیچ تلفاتی را گزارش نکرد - اخبار جهانی RT

پروژه Solar Orbiter برای کمک به دانشمندان در درک بهتر لایه های جوی خورشید و همچنین تجزیه و تحلیل باد خورشیدی طراحی شده است – جریانی از ذرات باردار که از تاج آزاد می شوند. تصور می شود که این باد همان چیزی است که پدیده هایی مانند دم ستاره دنباله دار را مشخص می کند و تابش خورشید را به همراه دارد. با مشاهده باد خورشیدی ، دانشمندان امیدوارند که بتوانیم بهتر از قبل برای وقایع هواشناسی فضا که می تواند به زیرساخت های الکترونیکی ما در اینجا روی زمین آسیب برساند ، در اثر تعامل با آهنربای سیاره ما ، آماده کنیم.

تصاویر با وضوح بالاتر از خورشید قبلاً در اینجا ضبط شده اند ، اما به دلیل جو سیاره ما از فیلترشکن برخی از موج های ماوراء بنفش و اشعه ایکس ، جزئیات خاصی ندارند. در فضا ، چنین محدودیتی وجود ندارد.

“از آنجا که مدار خورشیدی از منظر خورشید از زاویه دیگری متفاوت است ، در واقع می توانیم یک منطقه فعال را مشاهده کنیم که قابل مشاهده از زمین نیست. این اول است ما هرگز نتوانسته ایم میدان مغناطیسی را در پشت خورشید بسنجیم. “ گفت سامی سولانکی ، مدیر موسسه ماکس پلانک برای تحقیقات منظومه شمسی در گوتینگن.

طی دو سال آینده ، کاوشگر خورشیدی قرار است در 42 میلیون کیلومتری خورشید قرار بگیرد و محققان قبلاً از آنچه ممکن است در آینده آشکار کند ، هیجان زده هستند. “همه ما واقعاً از این تصاویر اول هیجان زده هستیم – اما این فقط آغاز است ،” گفت: دانشمند پروژه خورشیدی دانیل مولر.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *