نظرسنجی نشان می دهد 57٪ از جوانان مسلمان در فرانسه معتقدند قوانین شریعت مهمتر از قوانین ملی است – RT World News

یک نظرسنجی جدید نشان داده است که جمعیت مسلمانان فرانسه به طور فزاینده ای از جمعیت عمومی جدا شده است ، زیرا 57 درصد جوانان مسلمان معتقدند که قوانین فرانسه تابع قوانین شریعت است.

مطالعه ای که روز پنجشنبه توسط موسسه افکار عمومی فرانسه (IFOP) منتشر شد ، بر افزایش اختلاف بین جمعیت عمومی فرانسه و مسلمانان مقیم فرانسه تأکید کرد.

حیرت انگیزترین یافته این تحقیق این است که اکثر مسلمانان زیر 25 سال (57 درصد) معتقدند که قوانین اسلامی مهمتر از قوانین فرانسه در فرانسه است – 10 درصد از سال 2016 افزایش یافته است. حدود 38 درصد مسلمانان فرانسه به طور کلی احساس یکسان. در همین حال ، تنها 15 درصد از جمعیت کاتولیک معتقدند که قوانین مذهبی آنها باید قبل از قوانین فرانسه باشد.

تعدادی از س onالات این نظرسنجی به طور غیرمستقیم به قمه زنی معلم مدرسه ساموئل پتی در 16 اکتبر مربوط بود که وی در کلاس آزادی بیان کاریکاتوری از حضرت محمد (ص) را نشان داده بود و باعث خشم یک دانش آموز شد.

از 515 مسلمان فرانسوی که در این نظرسنجی شرکت کردند ، 66 درصد با حق نشان دادن کاریکاتور شخصیت های مذهبی به دانش آموزان خود توسط معلمان مخالف بودند. مردم فرانسه به طور کلی (75 درصد) ، از جمله کاتولیک ها (80 درصد) ، با قاطعیت از حق معلمان برای نشان دادن تصاویر حمایت کردند.

در همین حال ، تنها 34 درصد از مسلمانان در فرانسه انحلال اخیر مجموعه علیه اسلام هراسی در فرانسه (CCIF) و باراکا سیتی را تأیید کردند. در سرکوب اخیر اسلام رادیکال به دلیل تحریک نفرت و توجیه خشونت ، رئیس جمهور امانوئل مکرون هر دو گروه را منحل کرد – ادعایی که آنها انکار کردند. شصت و پنج درصد از جمعیت عمومی با ممنوعیت CCIF موافق بودند در حالی که 76 درصد با ممنوعیت BarakaCity موافق بودند.

اخبار مرتبط  "مرا مسئول" برای قتل های مربوط به جنگ مواد مخدر - رهبر فیلیپین ، دوترته - اخبار جهانی RT

این مطالعه همچنین داده های گسترده تری را ارائه می دهد که اختلاف نظرات فرهنگی بین جمعیت فرانسه ، به ویژه کاتولیک ها و مسلمانان مقیم فرانسه را نشان می دهد.

مثالهای بیشتر نشان می دهد که مسلمانان با اکثریت موافق (81 درصد) ساعات مشخص برای استفاده زنان از استخرهای شنا در شهرداری و آموزش زبان عربی در مدارس دولتی هستند. مردم فرانسه عموماً با هر دو مفهوم مخالفت شدیدی داشته اند.
همچنین در rt.com
پلیس فرانسه مردی را که تهدید به تهدید تهدید می کرد در خارج از مدرسه ابتدایی پاریس دستگیر کرد – وزیر کشوراسلام در پی حملات تروریستی در پاریس ، نیس و لیون در اواخر ماه اکتبر در فرانسه مورد توجه قرار گرفته است. در پاسخ ماکرون تعدادی از گروههای اسلامگرا ممنوع شده است ، از جمله سازمان ترک ملی گرای “گرگهای خاکستری”.

رئیس جمهور همچنین در ماه اکتبر اقدامات جدیدی را برای مقابله با آنچه که وی عنوان کرد ، انجام داد “تجزیه طلبی اسلامگرا” از جمله اختیارات بیشتر مقامات محلی برای مقابله با اسلام رادیکال.

سرکوب دولت فرانسه توسط بسیاری از رهبران مسلمان در سراسر جهان مورد انتقاد قرار گرفته و منجر به تحریم کالاهای فرانسه شده است. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه رفتار مسلمانان در فرانسه را با یهودیان قبل از جنگ جهانی دوم مقایسه کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *