نقشه “زندگی در ناهید” ضخیم تر می شود زیرا کشف جدید نشان می دهد ناسا ممکن است در سال 1978 گاز نشان دهنده حیات پیدا کرده باشد ، آنها فقط فراموش کردند – RT World News

محققانی که آرشیو ماموریت های قبلی خود را به ونوس منتقل می کنند ادعا می کنند که ناسا ممکن است برای اولین بار امضای فسفین (که نشان دهنده حیات بالقوه میکروبی است) را در سال 1978 شناسایی کرده است و آنها در 42 سال گذشته مورد توجه قرار نگرفته اند.

در 14 سپتامبر ، جهان با اعلام اینكه فسفین ، یك گاز سمی كه ممكن است حیات میكروبی را نشان دهد ، در ابرهای بالای ناهید شناسایی شده است ، جهان را متزلزل كرد. هیچ فرآیند طبیعی شناخته شده ای وجود ندارد که بتواند حجم گاز یافت شده را توضیح دهد.

در حالی که هنوز خیلی زود است که بتوانیم به طور قطعی در مورد تولید گاز در زهره زندگی کنیم ، اعلامیه بمب برای مدت کوتاهی توجه مریخ را در جستجوی حیات در سایر نقاط منظومه شمسی جلب کرد.

با این حال ، راکش مگول ، بیوشیمیست در Cal Poly Pomona در کالیفرنیا و همکارانش دریافتند که ممکن است امضای فسفین توسط کاوشگر 13 پایونیر که در دسامبر 1978 به مدار ونوس رسیده بود ، شناسایی شده است.
همچنین در rt.com
زندگی در ناهید؟ اعلامیه اصلی نشان می دهد که ممکن است چیزی در ابرهای همسایه زمین زندگی کنداین کشف هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است و واقعاً جزئیات زیادی را که قبلاً درباره “زندگی در ناهید” نمی دانیم اضافه نمی کند ، اما کشف کشف شده اخیراً را تا حدودی محکم می کند.

داده های 1978 توسط دستگاه طیف سنج جرمی خنثی کاوشگر بزرگ (LNMS) تولید شد که در دسامبر 1978 از طریق چتر نجات به فضای بسیار مهمان نواز ناهید ناهید نازل شد. این داده ها توانست اطلاعات را قبل از مرگ وحشتناک در گرمترین سیاره منظومه شمسی بازگرداند ( دمای سطح 462 درجه سانتیگراد).

محققان در دهه 1970 روی سایر ترکیبات شیمیایی متمرکز شدند و ظاهراً توجه زیادی به ترکیبات پایه فسفر که در داده ها اشاره شده است ، نمی پرداختند.

تیم Mogul سیگنالهای متناسب با فسفین را در داده ها و همچنین شواهد قطعی از اتمهای فسفر موجود در جو را یافت که احتمالاً از ترکیبات فسفین در جو بالایی تخریب می شود.

محققان متذکر می شوند که LNMS برای شکار ترکیبات شبه فسفین ساخته نشده است و امضاهای آنها در میان ده ها مولکول دیگر قرار می گیرد.

اخبار مرتبط  G7 از چین خواست تا قانون خود را در مورد هنگ کنگ وضع نکند - RT World News

“من معتقدم که شواهد موجود در داده های قدیمی به نوعی تخفیف داشتند زیرا تصور می شد که آنها نمی توانند در جو وجود داشته باشند” مغول گفت.

مگول و همکارانش همچنین آثاری از کلر ، اکسیژن و پراکسید هیدروژن در بایگانی ها کشف کردند ، با این وجود مواد شیمیایی بیشتری که از نظر فنی نباید در ابرهای بالای ناهید به وجود بیایند.

“ما معتقدیم که این نشانه ای از شیمی است که هنوز کشف نشده است” آنها نوشتند، “و / یا شیمیایی که به طور بالقوه برای زندگی مطلوب است.”
همچنین در rt.com
رئیس آژانس فضایی می گوید این ممکن است “جهنم زنده” باشد ، اما “سیاره روسی” است: مسکو تلاش خود را بر روی اکتشاف ناهید متمرکز خواهد کرد.NASA ، ESA ، Roscosmos و سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) همگی برای نسل های بعدی کاوشگرهای زهره برنامه هایی دارند که امیدوارم در سالهای آینده رمز و راز بیشتری کشف شود.

برخی از کشف در بایگانی ها تردید داشتند ، با این حال ، گمان می رود که بدون جزئیات بیشتر ، آثار کشف شده در واقع فقط نویز است که توسط سنسورها گرفته می شود.

برخی دیگر افزودند ، اگر سیگنال برای شروع قوی و قاطع بود ، احتمالاً دهها سال پیش ابروهای زیادی ایجاد کرده بود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *