نماینده ایالات متحده متحدان اتحادیه اروپا را به دلیل عدم حمایت از اقدام خود برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران ، مورد توبیخ قرار می دهد – RT World News

سفیر ایالات متحده در سازمان ملل پس از تلاش ایالات متحده برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه تهران ، عدم حمایت از متحدین واشنگتن در اروپا را “ناامید کننده” توصیف کرده است.

وی گفت: “این موضوع آنقدر مهم است که نمی توانیم منتظر تحریم سلاح باشیم [against Iran] در 18 اکتبر اجرا می شود ، “ کلی کرافت ، نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد ، روز جمعه روزنامه آلمانی Sueddeutsche Zeitung در مصاحبه ای گفت.

ما نمی توانیم صبر کنیم تا جهان متوجه شود … چین و روسیه توانایی تحویل سلاح و ایران را برای خرید آنها دارند تا آنها را به شبه نظامیان و دیگر گروه های تروریستی در سراسر جهان که تحت هدایت تهران هستند منتقل کنند.

ایالات متحده روز پنجشنبه تلاش کرد تا تحریم های سازمان ملل علیه ایران را اعم از تحریم تسلیحاتی بازگرداند ، زیرا ، به گفته آن ، تهران نقض توافق هسته ای بود که در سال 2015 با قدرت های جهانی توافق کرد.

اخبار مرتبط  همکار می گوید ، اجرای قانون ایالات متحده به آنها ضربه زد و دوربین را شکسته - RT World News
همچنین در rt.com
آلمان ، فرانسه و انگلیس از فشار ایالات متحده برای برقراری مجدد تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده نکردندخود دو سال پیش این توافق را کنار گذاشت. با این حال ، تمام طرف های باقیمانده در توافق هسته ای – آلمان ، فرانسه ، انگلیس ، روسیه و چین – به شورای امنیت اطلاع دادند كه این اقدام را به رسمیت نمی شناسد.

هفته گذشته ، شورای امنیت پیشنهاد ایالات متحده برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را بیش از انقضاء آن در ماه اکتبر رد کرد. انگلیس ، آلمان و فرانسه از تلاش ایالات متحده برای تحقق برنامه عود تحریم ها خبر دادند “ناسازگار” با تلاش های خود برای پشتیبانی از توافق هسته ای پس از خروج آمریکا ، در حالی که روسیه و چین اقدام واشنگتن برای بازگرداندن تحریم ها را توصیف کردند “نامشروع”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *