نماینده ایالات متحده می گوید روسیه باید با توافق کنترل تسلیحاتی بدون مقیاس ناتو موافقت کند ، در غیر این صورت “مدرن سازی هسته های بدون شروع” خوشحال است

ایالات متحده پیشنهادی به روسیه داده است كه امیدوار است او رد نكند: پذیرفتن یك معامله جدید كنترل تسلیحات كه شامل محدودیت تسلیحات ناتو در اروپا نباشد ، یا برخورداری از زرادخانه هسته ای مدرن آمریكایی در آستانه آن.

به دنبال خروج یک جانبه ایالات متحده از پیمان نیروهای هسته ای میان برد (INF) در سال گذشته ، پیمان جدید شروع 2011 همچنان تنها معامله کنترل تسلیحات بین مسکو و واشنگتن است. با این حال ، قرار است در ماه فوریه منقضی شود و مذاکرات برای جایگزینی آن همچنان در بن بست باقی مانده است.

طبق گفته مارشال بیلینگسلیا ، فرستاده ویژه ریاست جمهوری در امور کنترل تسلیحات ، که با روزنامه روسی کامرسانت صحبت کرد ، اکنون ایالات متحده می گوید که می خواهد شروع جدید را کمتر از 5 سال و فقط با یک تفاهم نامه به جای یک قرارداد لازم الاجرا تمدید کند. روز یکشنبه
همچنین در rt.com
روسیه در هیچ ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده علیه چین شرکت نخواهد کرد ، می خواهد فرانسه و انگلیس در مذاکرات هسته ای جدید – سفیر – شرکت کنندبا این حال ، وقتی نوبت به چالش توافق جدید می رسد ، واشنگتن خواسته هایی دارد. اولین مورد از این خواسته ها این است که چین به عنوان یکی از طرفین معامله شناخته شود. روسیه از نظر تئوری هیچ مخالفتی ندارد ، اما اصرار دارد که اگر چین در این کشور رواج یابد ، انگلیس و فرانسه نیز باید چنین کنند.

“ما فکر می کنیم ذکر نام چین ضروری است” بیلینگسی به كومرسانت گفت. “موضع ما این است که هنگام صحبت در مورد یک معاهده آینده ، باید یک معاهده سه جانبه را در خاطر داشته باشیم.” بیلینگسی افزود كه واشنگتن انگلیس و فرانسه را از این معامله دور نگه خواهد داشت ، زیرا هیچ كدام از اینها نیست “فعالانه در حال توسعه و استقرار” هسته ای در مقیاس چین. پکن ، به نوبه خود ، از پیوستن به چنین پیمانی خودداری کرده است.

روسیه همچنین ایالات متحده را مجبور کرده است تا زرادخانه هسته ای خود را در اروپا کاهش دهد ، اما بیلینگسی گفت که این کار ممنوع است. “ما مطمئناً آماده گفتگو با روسیه در مورد ناتو و تضمین های بازدارندگی هسته ای خود هستیم” او گفت. “اما ما سلاح های هسته ای را از هیچ یک از محل های ذخیره نمی کنیم.”

نکات مهم دیگر شامل موضوع موشکهای تاکتیکی است که مقامات روسی در گذشته از بحث در مورد آن خودداری کرده اند و بازرسی روسیه از سلاحهای تاکتیکی آمریکایی در مورد این نکته دوم ، بیلینگسی گفت که ایالات متحده است “مطمئناً آماده بحث است” این با مسکو
همچنین در rt.com
تهدید به استفاده از NUKES تحت ترامپ بزرگتر می شود و تمدید معاهده شروع ممکن است خیلی دیر باشد – نوآم چامسکی به RT گفتاگر مسکو از خواسته های فعلی خودداری کند ، بیلینگسی هشدار داد: “اگر روسیه قبول نكرد … پس از انتخاب مجدد ترامپ ،” هزینه ورودی “، همانطور كه ​​در ایالات متحده می گوییم ، افزایش می یابد.”

وی سپس پیش از این با بیان اینکه اگر توافقی تا ماه فوریه حاصل نشود ، ایالات متحده این معاهده را به طور کامل کنار می کشد و مدرن سازی زرادخانه هسته ای خود را ادامه می دهد ، از این پیشبرد بیشتر کرد. “روسیه تا حد زیادی نوسازی زرادخانه هسته ای خود را به پایان رسانده است” او گفت. “ما تازه کار خود را شروع می کنیم. و ما بسیار خوشحال خواهیم شد که بدون محدودیت های START آن را ادامه دهیم. “

از قضا ، برنامه نوسازی روسیه پس از کنار گذاشتن معاهدات قبلی کنترل تسلیحات توسط ایالات متحده ، به وجود آمد. روسیه پیشگام اولیه تولید سلاح های مافوق صوت بوده است ، این سلاح ها پس از خروج ایالات متحده از پیمان موشکی ضد بالستیک 1972 در سال 2002 ساخته شد و به استقرار سپرهای موشک بالستیک در اروپا شتافت.

اخبار مرتبط  لوكاشنكو پس از تصویب قانون اساسی جدید از طریق همه پرسی در سراسر كشور ، وعده انتخابات تازه در بلاروس را می دهد - RT World News

“ما باید در پاسخ به استقرار سامانه دفاع موشکی استراتژیک توسط ایالات متحده ، این سلاح ها را ایجاد کنیم که در آینده قادر به خنثی سازی و خنثی کردن تمام پتانسیل هسته ای ما خواهد بود.” ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه این هفته در مصاحبه ای گفت.
همچنین در rt.com
ترک پیمان ABM آمریکا مسکو را مجبور به استفاده از سیستم های پیشرفته مافوق صوت کرد و اکنون اسلحه هایی در اختیار دارد که شخص دیگری – پوتینبه همین ترتیب ، خروج دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در سال گذشته از معاهده INF 1987 ، ترمز اصلی را در مسابقه تسلیحاتی تاریخی ایالات متحده / روسیه برداشته و اروپا را به روی موشک های میان برد روسی باز کرد و روسیه نیز در برابر سلاح های آمریکایی که قبلا ممنوع بود ، که واشنگتن انجام نداد. در آزمون تردید کنید. خروج ترامپ از این پیمان ، همراه با آزمایشات تازه ، جهان را ترک کرد “فقط یک قدم تا مسابقه تسلیحاتی کنترل نشده” دیمیتری پولیانسکی ، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل در آن زمان گفت.

در حالی که کرملین هنوز در مورد پیشنهاد بیلینگسی اظهارنظر نکرده است ، یک سناتور روسی آن را خواستار شد “ظالمانه،” پیشنهاد می کند که در مسکو خوب پیش نخواهد رفت. “اگر کسی بخواهد به نتایج واقعی دست یابد ، اینگونه رفتار نمی کند ،” در پاسخ ، سناتور اولگ موروزوف از کمیته امور خارجه مجلس فوقانی روسیه گفت. “این مثل این است که بگویید” اسلحه خود و همسایه خود را به من بده یا من به تو شلیک خواهم کرد. “

موروزوف بار دیگر تأکید کرد که مسکو به منع گسترش سلاح های هسته ای علاقه مند است ، اما به واشینتون توصیه کرد که لحن خود را تغییر دهد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *