نماینده خواستار VOA تلاشهای ضدایرانی برای “حمایت” از ایرانیان را افزایش داده است … زیرا آنچه که آنها واقعاً به آن احتیاج دارند ، تبلیغات بیشتر بودجه ایالات متحده است – RT World News

توسط دانیل رایان، یک روزنامه نگار آزاد مستقر در دوبلین. کارهای او در سالن ، The Nation ، RT و دیگران ظاهر شده است. (توییتر: DanielleRyanj)

برایان هوک ، نماینده ویژه ایالات متحده برای ایران هشدار داده است که سرویس خبری صدای آمریکا با بودجه دولت ایالات متحده باید “با پوشش خبری ضدایرانی خود” کار بهتری انجام دهد یا خطر آن را خاموش کند.

هوک در اقدامی ناخواسته مضطرب که توسط روزنامه نیویورک پست روز چهارشنبه منتشر شد ، نوشت که VOA Persian “برای مقابله با اطلاعات و تبلیغات در ایران باید کار بهتری انجام دهد.” این اولویت برای دولت ترامپ است که صرفاً تلاش می کند “از مردم ایران حمایت کنید” با “گزارش صادقانه”

با این وجود او وحشت زده است “عدم حضور آمریکا در ایران با محتوای مبتنی بر واقعیت.”

به عبارت دیگر ، حتی یک رسانه تبلیغاتی با بودجه ایالات متحده که در سال 1942 برای خدمت به این کشور تاسیس شد “منافع دوربرد ایالات متحده” در گزارش ضدایرانی خود آنقدر شدید نیست که دولت ترامپ دوست داشته باشد. هوک تا آنجا پیش رفت که ادعا می کند ایرانی ها شکایت کرده اند که این پریز کمتر از صدای آمریکا کار می کند و بیشتر شبیه آن “صدای آخوندها”
همچنین در rt.com
نگاهی به آن ، ترامپ! محموله های نفتی ونزوئلا از ایران نشان می دهد كه چگونه اتحادها می توانند به نقض تحریم های ایالات متحده كمك كنندهوک با شکایت از VOA ، که سال گذشته 17 میلیون دلار بودجه مالیات دهندگان دریافت کرده بود ، ارائه داد ، از جمله اینکه این سرویس برخی از آنها را پخش کرد “مستندهای طبیعت” در جریان اعتراضات ضد دولتی نوامبر گذشته با افزایش قیمت سوخت

وی که به ظاهر به منظور تقویت پرونده خود بود ، همچنین گزارشی از وال استریت ژورنال در سال 2013 را نقل كرد كه در آن یك كارمند صدای آمریکا گفته بود كه این رسانه بدون آنكه منتقل شود ، انتقادات خود را به دولت ایران منتقل نمی كند. “با نگاه جمهوری اسلامی متعادل است.”

به بیان دیگر ، هوک ترجیح می دهد صدای آمریکا با ارائه دیدگاههای رقابتی در گزارش خود از بعضی از اصول اصلی روزنامه نگاری پیروی نکند ، و ترجیح می دهد که روزنامه نگاران خود را به سادگی از خط دولت ترامپ ابراز کند ، بدون هیچ سؤالی پرسیده می شود.

اخبار مرتبط  دیپلمات ها و دانشگاهیان سابق ایالات متحده خواستار تعامل با مسکو هستند - RT World News

هنوز مشخص نیست که چگونه این تمایل برای خنثی کردن یک اصل اساسی روزنامه نگاری می تواند با تقاضای دیگر هوک مبنی بر اینکه VOA باید از ظاهری که تولید می کند اجتناب کند “تبلیغات تغییر رژیم طرفدار” برای ایالات متحده به نظر می رسد در حالی که او دوست دارد این تبلیغات باشد “بهتر” و پیچیده تر ، او همچنین ترجیح می دهد که به نظر تبلیغاتی نرسد.
همچنین در rt.com
ترامپ نتوانست ثابت کند که یک ضد مداخله گر واقعی است. اگر او دوباره پیروز شود ، ممکن است جنگ های بیشتری را شاهد باشیمهوک خاطرنشان كرد كه ایرانیان از آن رنج می برند “رسانه های سانسور شده” و نیاز به دسترسی به “بی طرفانه” اخبار. در حقیقت ، ایران بارها مورد انتقاد سازمان های آزادی مطبوعات از جمله گزارشگران بدون مرز به دلیل آزار و اذیت رسانه های مستقل و دستگیری روزنامه نگاران – اما یک رسانه تبلیغاتی با بودجه دولت آمریكا در پیشبرد اهداف تغییر شیاطین و خطرناک رژیم دولت ترامپ به سختی راه حلی نیست.

اگر این اقدامات ضد ایرانی خود را افزایش ندهد ، کنگره باید در نظر بگیرد “پایان دادن به بودجه خود و تعطیل شدن” VOA “به عنوان یک وظیفه معتمد برای مالیات دهندگان آمریکایی ،” هوک نتیجه گرفت.

این نخستین باری نیست که دولت هدف اصلی تبلیغات لباس های خاص خود را گرفته است.

در ماه آوریل ، خبرنامه 1600 کاخ سفید با انتقاد شدید از VOA روبرو شد و آن را به داشتن این موضوع متهم کرد “تقویت تبلیغات پکن” پس از سرویس خبری جرات گزارش از جشن ها در ووهان چین به دنبال برداشته شدن قفل Covid-19 را صادر کرد.

هوک روز چهارشنبه دوباره نگرانی عمیق و صمیمانه خود را برای ایرانیان نشان داد وقتی که به این کشور هشدار داد که انتخاب دارد: یا به خواسته های ترامپ تسلیم شوید یا با فروپاشی کامل اقتصادی مقابله کنید. چگونه برای این “حمایت از مردم ایران؟”

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *