نماینده هند از نشست سازمان همکاری شانگهای در اعتراض به نشان دادن “نقشه ساختگی” از منطقه به پاکستان خارج شد – RT World News

هند و پاکستان یکدیگر را به نقض پروتکل سازمان همکاری شانگهای (SCO) متهم کردند ، زیرا دهلی نو به استفاده اسلام آباد از “نقشه رسمی” خود در منطقه اعتراض کرد.

آجیت دووال ، مشاور امنیت ملی دولت هند ، ناگهان از یک جلسه مجازی سازمان همکاری شانگهای به میزبانی رئیس آن روسیه خارج شد. این حادثه به این دلیل اتفاق افتاد که پاکستان اتفاق افتاد “یک نقشه ساختگی که پاکستان اخیراً در حال تبلیغ آن است ، به عمد پیش بینی کرده است” سخنگوی وزارت امور خارجه هند آنوراگ سریواستاوا توضیح داد.

وی اظهار داشت که ژست پاکستان نقض شده است “هنجارهای جلسه” پس از آن هند تصمیم گرفت “در اعتراض در آن مقطع.”

تصویری از نشست مجازی که در رسانه های هند منتشر شد ، صندلی خالی را در کنار پرچم هند نشان می دهد.
همچنین در rt.com
“ما در کنار مردم کشمیر خواهیم بود”: وزیر امور خارجه پاکستان توییت کرد “نقشه سیاسی” جدید منطقه که توسط هند مورد انفجار قرار گرفتدر همین حال ، اسلام آباد در جریان کنفرانس رفتار هند را مورد انتقاد قرار داد. زاهد حافظ چودری ، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت که هند “سعی داشت با اعتراض به نقشه رسمی پاکستان جو را زنده کند.”

“این نقشه بار دیگر تعهد پاکستان به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و برتری منشور سازمان ملل را تأیید می کند” او به رسانه ها گفت.

اخبار مرتبط  اتریش از اول ماه مه اجازه می دهد مردم را ترک کند و به زودی امکان تجمع را فراهم می کند - RT World News

دولت پاکستان از جدید خود رونمایی کرد “نقشه سیاسی” ماه گذشته ، که کل خاک کشمیر مورد مناقشه را به عنوان بخشی از پاکستان نشان داد. همچنین بخشهایی از ایالت گجرات هند را در قلمرو پاکستان قرار داد.
نخست وزیر عمران خان گفت که این نقشه نشان دهنده نقشه کشور است “آرمان های ملی” و همبستگی با مردم کشمیر را تأیید کرد.

دهلی نو نقشه را بلافاصله نکوهش کرد “پوچ سیاسی” هیچ مبنای قانونی نداشت.

SCO در سال 2001 توسط چین ، روسیه ، قزاقستان ، ازبکستان ، قرقیزستان و تاجیکستان تاسیس شد. هند و پاکستان در سال 2017 به این کشور پیوستند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *