نمایندگان مجلس چک موافقت کردند که وضعیت اضطراری بیش از Covid-19 را سه هفته طولانی کنند – اخبار جهانی RT

پارلمان چک تصویب کرد که وضعیت اضطراری جمهوری برای 22 روز دیگر تا اواسط دسامبر تمدید شود زیرا ملت در تلاش برای مقابله با موج دوم شیوع کرونا است.

وضعیت اضطراری مبنای قانونی برای اقدامات شدیدتر دولت با هدف جلوگیری از گسترش Covid-19 ، از جمله تعطیلی موقت مشاغل و محدودیت های آزادی اجتماعات فراهم می کند. دولت پیش از این از نمایندگان مجلس خواسته بود 30 روز تمدید را تا 20 دسامبر تصویب کنند.
همچنین در rt.com
همانطور که نخست وزیر هشدار داد “بدون آنها نمی توانیم کنار بیاییم” جمهوری چک برای مقررات منع رفت و آمد و محدودیت های شدید جدید Covid-19 آماده استنخست وزیر آندره بابیس گفت که تمدید برای مقابله با یک مورد لازم است “ضربه قاطع” به عفونت در همین زمان مخالفان دولت را در مورد تعطیلی مشاغل کوچک تر در زمانی که شبکه های خرده فروشی بزرگتر مجاز به باز ماندن بودند انتقاد کردند.

طبق قوانین چک ، دولت می تواند به مدت 30 روز وضعیت اضطراری اعلام کند ، اما باید از قبل تصویب اتاق نمایندگان را تأمین کند.

دولت پیش از این ، در اواخر اکتبر ، برای جلوگیری از شیوع بیماری ، اقدامات محدودی را انجام داده است ، از جمله منع رفت و آمد شبانه بین ساعت 9 و 5 صبح.

اخبار مرتبط  مدیر ترامپ با توجه به اولین آزمایش هسته ای از سال 1992 به عنوان نشان از قدرت برای روسیه و چین - گزارش ها - RT World News

یان بلاتنی ، وزیر بهداشت ، با استدلال اینکه این امر می تواند منجر به گسترش غیرقابل کنترل ویروس شود ، نسبت به لغو خیلی زود وضعیت اضطراری هشدار داد. با این حال ، وی همچنین به نمایندگان مجلس گفت كه علائم بیماری همه گیر را نشان می دهد ، می تواند محدودیت ها را تا كریسمس كاهش دهد “کاهش سرعت”
همچنین در rt.com
جمهوری چک سریعترین افزایش موارد Covid-19 را در اروپا مشاهده می کند ، زیرا گزارش های پراگ افزایش روزانه را گزارش می دهدجمهوری چک بخصوص در پاییز امسال مورد آسیب جدی Covid-19 قرار گرفت. تعداد موارد فعال در کشور که دارای جمعیتی بالغ بر 10.7 میلیون نفر است ، در اواخر ماه اکتبر با بیش از 130 هزار مورد به اوج خود رسید.

این تعداد از آن زمان تاکنون اندکی کاهش یافته است ، اما طی روزهای گذشته بار دیگر در حال افزایش بوده است و با گزارش 3،736 مورد جدید در روز پنجشنبه ، تعداد کل ثبت شده تا امروز بیش از 100000 نفر است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *