نوع جدید ویروس کرونا با شباهت به سویه های انگلستان و آفریقای جنوبی کشف شده در ژاپن – اخبار جهانی RT

وزارت بهداشت ژاپن اعلام کرد که نسخه دیگری از Covid-19 را که تا حدودی شبیه به سویه های انگلستان و آفریقای جنوبی است ، ردیابی کرده است ، اعتقاد بر این است که این بیماری مسری تر است و با افزایش عفونت در انگلیس ارتباط دارد.

سویه جهش یافته در چهار نفری یافت شد که از برزیل به ژاپن پرواز کردند. این وزارتخانه گفت که آزمایش مسافران از نظر Covid-19 در قرنطینه فرودگاه انجام شد.

یکی از آنها مردی حدوداً 40 ساله بود که در بدو ورود هیچ علائمی از خود نشان نداد ، اما بعدا با مشکلات تنفسی در بیمارستان بستری شد. دیگری خانمی در حدود 30 سالگی بود که گزارش کرد سردرد دارد. یک مرد ، بین 10 تا 19 سال ، علائم کمتری از بیماری داشت ، در حالی که یک زن در همان گروه سنی بدون علامت بود.

نوع جدید ویروس توسط انستیتوی ملی بیماری های عفونی (NIID) شناسایی شد که نمونه های مسافران را به طور کامل بررسی کرد.
همچنین در rt.com
توکیو وضعیت اضطراری را نسبت به افزایش مورد ویروس کرونا اعلام کرد اما وعده المپیک “ایمن و مطمئن” را دادNIID گفت که سویه جهش یافته با انواع ویروس شباهت هایی دارد که در هفته های اخیر در انگلیس و آفریقای جنوبی کشف شد و به سرعت در کشورهای دیگر گسترش یافت. با این حال ، آن اشاره کرد که در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد که نوع موجود در ژاپن بسیار مسری است.

اخبار مرتبط  سیارکی که ممکن است یک روز قبل از انتخابات ایالات متحده به زمین برخورد کند "آنقدر بزرگ نیست که بتواند آسیب برساند" ، نیل دگراس تیسون به زمینیان اطمینان می دهد - RT World News

متخصصان در حال بررسی این سویه هستند تا مشخص کنند آیا این علائم می تواند علائم جدی تری ایجاد کند یا به واکسن ها مقاوم باشد. موارد Covid-19 از ابتدای سال در ژاپن در حال افزایش است و منجر به اعلام وضعیت اضطراری یک ماهه در توکیو در روز پنجشنبه می شود.
همچنین در rt.com
وزیر انگلیس هشدار می دهد که واکسن علیه نسخه جهش یافته Covid-19 به درستی کار نمی کندعلیرغم اینکه ژاپن در میان کشورهایی است که سفر به انگلیس را ممنوع می کند ، ویروس انگلیس نیز در این کشور یافت شده است.

از زمان آغاز شیوع همه گیر ، ژاپن بیش از 283000 عفونت و بیش از 3800 مرگ و میر مربوط به ویروس کرونا را ثبت کرده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *