نگاهی فوق العاده نادر از بزرگترین انفجارهای جهان که اسیر دانشمندان شده است (عکس) – RT World News

ستاره شناسان در تلسکوپ Gemini-North واقع در بالای Mauna Kea در هاوایی ، شاهد گلدن شاخه های کوتاه اشعه گاما واقع در 10 میلیارد سال نوری حیرت انگیز بودند – یکی از دورترین چنین پدیده هایی که تاکنون شاهد آن بوده ایم.

علم کاملاً واضح است: هر چه یک شیء از زمین دورتر باشد ، وقتی از سیاره ما رؤیت می شود ، کم نور تر می شود ، بنابراین تشخیص یک تلسکوپ دشوارتر می شود. به همین دلیل است که محققان دانشگاه شمال غربی شگفت زده شدند که نگاهی اجمالی به یکی از قدرتمندترین انواع انفجار موجود – که تمام راه در آن طرف جهان است – افتادند.

نور پس زمینه پرتوهای گاما کوتاه (SGRB) – دومین دورترین مورد شناسایی شده – و SBRG مورد نظر تنها 3.8 میلیارد سال پس از انفجار بزرگ که جهان را به وجود آورد ، متولد شد. همچنین دورترین فاصله اشعه گاما کوتاه است که با اندازه گیری سطح زیرین آن مشاهده شده است.

این مقاله ، که روز سه شنبه در مجله اخترفیزیکی ژورنال منتشر شد ، توسط استاد ون فای فونگ ، دستیار دانشگاه شمال غربی غربی تألیف شده است و می گوید این تیم مطمئناً انتظار نداشت که SGRB دور را کشف کند ، زیرا آنها بسیار نادر و کم رنگ هستند. “

SGRBs معمولاً در اثر ادغام دو ستاره نوترونی ایجاد می شود ، که باعث ترکیدگی باورنکردنی انرژی نور می شود. با این حال ، با رسیدن زمان رسیدن به زمین ، آزادسازی انرژی ضعیف و زودگذر است. چنین انفجاری دو ساعت گذشته اما چند ساعت قبل از محو شدن در هیچ چیز دوام ندارد.

اخبار مرتبط  نخست وزیر مودی با استقبال از بویندگان منفجره قهرمان ، مردم را به انتخاب نژادهای خانگی برای حیوانات خانگی دعوت می کند - RT World News

با استفاده از این SGRB ، لقب SGRB181123B ، محققان توانستند آنرا از طریق ترکیبی از علم دقیق و شانس بی نظیر ، آن را کشف کنند.

تیم شمال غربی در ابتدا عصر شکرگذاری در سال 2018 توسط ناسا کشف شد و به سرعت از راه دور به تلسکوپ جمینی-شمال برای اندازه گیری اندازه درخشش دسترسی پیدا کرد. برخی مشاهدات پیگیری شده از شیلی و آریزونا کمک کردند تا تصویری از آنچه که منظور از این پس از آن بود ، بکشند.

با توجه به اقدام سریع تیم ، “ما قادر به مشاهده مشاهدات عمیق از پشت سر هم تنها ساعاتی پس از کشف آن بودیم ،” کری پاترسون ، یکی دیگر از نویسندگان این مطالعه گفت.
همچنین در rt.com
دانشمندان نقشه جدیدی را برای آزمایش اینکه مرموز “سیاره نهم” سیاهچال prim ابتدایی است ، ابداع کرده انداین کشف بسیار مهم است زیرا فلش زمانی اتفاق افتاد كه جهان فقط در حدود یك نوجوان بوده است – یعنی در حدود 30 درصد از سن كنونی آن – و در دوره ای معروف به “ظهر بالای كیهانی” یك نادر نادر به ادغام نوترون می دهد.

“یافتن یک SGRB در این نقطه از تاریخ جهان نشان می دهد که ، در زمانی که جهان ستاره های زیادی را تشکیل می داد ، ممکن است جفت ستاره نوترونی نسبتاً سریع با هم ادغام شوند.” گفت فونگ

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *