نیوزیلند با پیوستن به باشگاه کوچک ملل ، اتانازی را قانونی می کند و به بیماران لاعلاجی اجازه می دهد زندگی خود را پایان دهند – RT World News

نیوزیلند پس از تصویب رای دهندگان در همه پرسی برای اجازه کمک به مرگ برای کسانی که از یک بیماری فانی رنج می برند ، یکی از انگشت شماری از کشورها برای قانونی کردن اواتانازی شده است.

این قانون که در نوامبر 2021 به اجرا در می آید ، درخواست مرگ با کمک پزشکی را برای بیماران با کمتر از شش ماه زندگی قانونی می کند. بیمار قبل از انجام مراحل پایان زندگی نیاز به تایید دو پزشک دارد.

ادامه مطلب

نیوزیلندی ها در جریان انتخابات عمومی 17 اکتبر به این موضوع رأی دادند. نتایج اولیه اعلام شده در روز جمعه توسط کمیسیون انتخابات کشور ، 65.2 درصد از ابتکار عمل را امضا کردند ، در حالی که 33.8 درصد آن را رد کردند. نتایج کامل در 6 نوامبر منتشر خواهد شد ، زیرا مقامات هنوز در حال شمارش آرا nearly تقریباً نیم میلیون رای ویژه هستند – بیشتر آنها از خارج از کشور. با این حال ، حاشیه پشتیبانی فعلی از همه پرسی به این معنی است که آرا unc بدون شمارش باقی مانده نتیجه را تغییر نخواهد داد.

بر اساس گزارش ها ، پیوستن به ملت هایی مانند کانادا و بلژیک ، موفقیت همه پرسی ، نیوزیلند را به هفتمین کشوری که اجازه اتانازی را می دهد ، تبدیل کرده است. چندین کشور دیگر و ایالات متحده آمریکا انواع مختلف خودکشی با کمک پزشک را قانونی کرده اند.

اخبار مرتبط  فرانسه در حالی که هزاران نفر به خیابانهای پاریس می آیند در سوگ معلم سر بریده شده (VIDEO) - اخبار جهانی RT

یکی از مبارزان برجسته برای همه پرسی نتیجه را به شرح زیر توصیف کرد: “پیروزی برای شفقت و مهربانی.”

مخالفان ابراز نگرانی کردند که قانونی شدن اتانازی با طرح های پیشگیری از خودکشی در تضاد است و افراد م termثر را تحت فشار قرار می دهد تا از این رو برای خانواده سنگین تر از خانواده خود ، کمک به مرگ را انتخاب کنند.

اگرچه در بیشتر مناطق جهان تابو تلقی می شود ، اما مبارزان قانونی سازی اوتانازی در سال های اخیر پیروزی های زیادی کسب کرده اند. در اوایل این ماه ، دولت هلند گفته بود كه به پزشكان اجازه می دهد تا كودكان بیمار لاعلاج از یك سالگی را ترشح كنند و این امر باعث می شود كه هلند تنها دومین كشور جهان باشد كه این عمل را مجاز می داند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *