هابل تصویر خارق العاده ای از موج انفجار ابرنواختر Cygnus را به تصویر می کشد – اخبار جهانی RT

تلسکوپ فضایی هابل در طول ماموریت 30 ساله خود تعداد بی شماری از عکس های نفس گیر را تابانده است. آخرین نمونه ، تصویری باورنکردنی از موج انفجار ابرنواختر است که با زمین حدود 2600 سال نوری فاصله داشت.

انفجار قدرتمند ستاره در صورت نابودی یک ستاره در حال مرگ در صورت فلکی سیگنوس قو اتفاق افتاد. جرم این ستاره حدود 20 برابر از خورشید ما بود و مرگ ویرانگر آن احتمالاً بین 10 تا 20 هزار سال پیش رخ داده است.
همچنین در rt.com
تلسکوپ هابل جاسوسی کرد ‘خفاش’ کیهانی بالهای خود را در اعماق فضا پرتاب می کند (ویدئو)عکس زیبا فقط قسمت کوچکی از موج انفجار را نشان می دهد که در پی واقعه حیرت انگیز نجومی باقی مانده است. در هزاره از زمان ابرنواختر ، بقایای آن 60 سال نوری از مرکز آن گسترش یافته است.

اخبار مرتبط  رئیس سازمان بهداشت جهانی هشدار داد در برابر "ملی گرایی واکسن" ، زیرا 172 کشور عضو برنامه توزیع واکسن جهانی Covid-19 شده اند - RT World News

جالب توجه است که بقایای موجود با سرعت چشمگیر 350 کیلومتر در ثانیه به گسترش خود ادامه می دهد. از آنجا که ترکش های ستاره ای ناشی از انفجار با مواد بین ستاره ای با چگالی کم مخلوط می شوند ، ساختار شگفت انگیز حجاب مانند را در عکس ایجاد می کند.

راه بازگشت در سال 1991 هابل با گرفتن تصویری دیگر از موج انفجار ابرنواختر Cygnus ، قطعه کوچکی از بقایای موجود را به تصویر کشید.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *