هابل عکس های باورنکردنی از تابستان در زحل را به اشتراک می گذارد – RT World News

ناسا آخرین عکس خیره کننده کیوان خود را که توسط تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است ، نشان می دهد که به اصطلاح سیاره “ارباب حلقه ها” را در اوج تابستان خود ، در حدود 839 میلیون مایل از زمین نشان می دهد.

این عکس ، که در 4 ژوئیه سال 2020 فاش شده است ، تابستان را در نیمکره شمالی زحل نشان می دهد و قمرهای غول گاز را شامل می شود – میماس در سمت راست ، و انسلادوس در پایین.

این عکس شماری از طوفان های جوی را در بر می گیرد ، که هر سال می آیند و می روند اما می توانند تأثیرات چشمگیری در رنگ آمیزی اکثر هیدروژن و هلیوم این سیاره داشته باشند.

آثار آمونیاک ، متان ، بخار آب منجمد و هیدروکربن ها زرد و قهوه ای را که در تصویر مشاهده می شود ، فراهم می کند ، جبران شده توسط پرتوهای قرمز و آبی در قطب های شمالی و جنوبی – که هر دو موضوع حدس و گمان زیادی دارند.

اخبار مرتبط  گفته می شود ستیزه جو در ایست بازرسی در شهر ترکیه در نزدیکی مرز سوریه منفجر می شود (VIDEO) - RT World News

مه قرمز ممکن است به دلیل افزایش تابش نور خورشید باشد ، که ممکن است منجر به سوزاندن یخ از ذرات معلق در هوا باشد که در زمستان یک رنگ آبی به آن می افزاید.
همچنین در rt.com
این تئوری ادعا می کند که مریخ می تواند حلقه سیاره ای SECOND خود را در 100 میلیون سال آینده توسعه دهد“شگفت آور است که حتی در طول چند سال ، ما شاهد تغییرات فصلی در زحل هستیم.” گفت که مأمور رهبری ایمی سایمون از مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا است.

اسنپ ​​های فصلی بخشی از پروژه Outer Planets Atmospheres Legacy (OPAL) با هدف بهبود درک چگونگی شکل گیری غول های گازی منظومه شمسی و چگونگی تکامل آنها با گذشت زمان بود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *