هافتار لیبی “اراده مردم را به تصویب رساند” ، موافقت نامه دولت وحدت واسطه سازمان ملل را “گذشته” اعلام كرد – RT World News

رهبر نظامی خلیفه هافتار اظهار داشت كه نیروهای وی كنترل لیبی را به دست خواهند گرفت ، و استدلال كرد كه توافق وحدت واسطه سازمان ملل كه باعث ایجاد حكومت رقیب در طرابلس شده است مرده است و “اراده مردم” به وی دستور حكومت داد.

“فرماندهی کل نیروهای مسلح با وجود بار آن اعتماد ، تعدد تعهدات و بزرگی مسئولیت ها در برابر خدا ، مردم ما ، و وجدان و تاریخ ، خواست مردم را می پذیرد.” هافتار روز دوشنبه در یک آدرس تلویزیونی اظهار داشت که ارتش ملی لیبی (LNA) وی کنترل کشور را به دست خواهد گرفت.

نیروهای هافتار در حال حاضر بخش اعظم لیبی را کنترل می کنند و سال گذشته بخش اعظم رانندگی در طرابلس را برای سرنگونی دولت توافق ملی (GNA) که در سال 2015 تحت مذاکرات واسطه سازمان ملل انجام شد ، پس از عملیات ناتو به رهبری ایالات متحده انجام داده است. معمر قذافی ، حاکم لیبی و کشور را به سالهای جنگ داخلی پرتاب کرد.
همچنین در rt.com
دولت طرابلس از پنتاگون دعوت می کند تا نیروها را در لیبی که توسط ناتو خراب می شود دوباره بکار ببرد … تا «مانع روسیه شود»این ژنرال تاکنون به نمایندگی از یک قوه مقننه رقیب مستقر در شرق شهر توبروک عمل کرده است. وی توضیح نداد كه این ترتیب جدید چگونه خواهد بود ، با این وجود رازی راجع به سرنوشت دولت غیرنظامی در شرق باقی مانده است.

خطاب به “لیبیایی های آزاد” در سخنان خود ، هافتار توافق وحدتی را كه GNA را تأسیس كرد – كه اغلب او را “توافق نامه Skhirat” برای شهر مروكان كه در آن امضا شده بود – محكوم كرد – محكوم كرد. “نابود” لیبی ، و این شهروندان دیگری را انتخاب کرده بودند “واجد شرایط” رهبر.

“ما پاسخ شما را به دعوت ما از شما برای اعلام سقوط توافق نامه سیاسی ، که کشور را ویران کرده و آن را به ورطه پرتگاه رسانده است ، پیگیری کرده ایم و به کسانی که فکر می کنید واجد شرایط برای رهبری این مرحله هستند ، اجازه داده ایم.” هافتار گفت ، افزودن LNA برای ایجاد آن کار می کند “نهادهای ماندگار دولت مدنی”.
همچنین در rt.com
برده داری ، فساد و مرگ و میر امروزی: مستندات RT سفرهای ناامید کننده مهاجران آفریقایی را از طریق لیبی به اروپا می بینداخبار مرتبط  مسکو پراگ را به دلیل "تحریک ساختگی" به دلیل "طرح مسمومیت با دروغین" به دروغ "منجر به اخراج دیپلماتهای روسی" کرد - RT World News

سفارت آمریکا در طرابلس با گلایه از این اعلامیه گفت واشنگتن “پشیمان می شود … از پیشنهاد هفتار مبنی بر اینکه تغییراتی در ساختار سیاسی لیبی می تواند با اعلامیه یک جانبه اعمال شود ،” و خواستار LNA برای اعلام آتش بس برای ماه مقدس مسلمانان ماه رمضان ، زیرا این کشور با شیوع بیماری کورو می جنگد.

GNA ، که از پشتوانه ترکیه برخوردار است ، توانسته است حملات هافتار را در طول سال گذشته دفع کند ، حتی در هفته های اخیر نیز علیه LNA در نزدیکی طرابلس به دست آورد. با این وجود دولت وحدت از واشنگتن برای پشتیبانی خواستار شده است و در ماه فوریه اعلام كرد كه از سربازان آمریكایی در خاک لیبی استقبال می كند تا در مبارزه با “تروریسم”

عملیات تغییر رژیم ناتو در سال 2011 که قذافی را از قدرت خارج کرد – که به اعدام بی رحمانه کنار جاده به دست شورشیان تحت حمایت غرب خاتمه یافت – لیبی را به یک کشور شکست خورده جنگ تبدیل کرد و باعث نزدیک به یک دهه درگیری مسلحانه بین مراکز قدرت رقیب شد. و ظهور گروه های تروریستی مانند دولت اسلامی (داعش ، داعش) که در جیب بی قانونی شکوفا شدند ، در میان این جنگ ایجاد شد.
همچنین در rt.com
عقب نشینی مزدوران و نیروهای ترکیه از لیبی شرط پایان خصومت ها است – ژنرال هافتاراگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *