هر فرصتی روسیه دوباره به G7 بپیوندد؟ آلمان می گوید “نه” ، اما کمک مسکو را برای خنک کردن نقاط مهم شعله ور می پذیرد – RT World News

برلین گفت ، “هیچ شانسی” برای بازگشت مسکو به نخبه گرا گروه هفت وجود ندارد ، مگر اینکه درگیری اوکراین حل شود. اما اعتراف كرد كه گره زدن این و سایر گره ها بدون دستیاری روسیه غیرقابل تصور است.

اتحاد قدرتهای برتر جهان باعث شد که مسکو در پی بحران اوکراین 2014 ، مسکو را ترک کند. اندکی پس از آنکه کریمه تصمیم به پیوستن به سرزمین اصلی روسیه گرفت ، و بعد از آن درگیری ها در شرق اوکراین بین نیروهای دولتی و مناطق جدا شده دونتسک و لوگانسک پس از آن ، پرده برداشت.

روز دوشنبه ، هایکو مایس ، وزیر امور خارجه آلمان ، در مورد نشستن مجدد روزنامه های راینیزه پست و ژنرال آنزایر ، از احتمال حضور مجدد روسیه در G7 داد.

“دلیل محرومیت روسیه الحاق کریمه و مداخله در شرق اوکراین بود.” ماس به روزنامه ها گفت ، با استفاده از بلاغت های گاه و بیگاه غرب که دائماً توسط روسیه رد می شود. “تا زمانی که ما راه حلی در آنجا نداریم ، من هیچ شانسی نمی بینم.” دیپلمات ارشد گفت.

مائس با تأکید بر اظهارات قبلی برلین ، گفت كه سهم روسیه هنوز در حل مسائل بین المللی در خاورمیانه و خود اوکراین مهم است.

اما ما همچنین می دانیم که برای حل مناقشاتی مانند سوریه ، لیبی و اوکراین به روسیه نیاز داریم. این علیه روسیه کار نخواهد کرد بلکه فقط با روسیه کار خواهد کرد.

ماه گذشته ، رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ چشم انداز دعوت از رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین را به نشست آینده G7 که واشنگتن امسال میزبان آن است ، سوار کرد. او گفت كه عقل سلیم فرمت آن را نشان می دهد “گروه بسیار قدیمی منسوخ” باید با دعوت دیگران ، از جمله مسکو گسترش یابد.

اخبار مرتبط  بایدن به عنوان رئیس جمهور بازی می کند ، از روسیه خواستار پیروزی در بلاروس است - RT World News

با این حال ، دیپلمات های روسی گزارش های مربوط به شرکت در نشست پیشرفته G7 با واشنگتن را رد کردند. مسکو همچنین اعلام کرد که عضویت در G7 تا زمانی که سایر قالبهای ارتباطی امیدوارکننده تر مانند G20 یا BRICS وجود داشته باشد ، راحت است.
همچنین در rt.com
این همه درباره پوتین است: ترامپ می گوید روسیه اگر در G7 بازگشت ، همه کارها را انجام خواهد دادمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *