هزاران معترض ضد قفل محدودیت های دولت در برلین را نادیده می گیرند – اخبار جهانی RT

هزاران نفر از طریق برلین مرکزی در اعتراض به اقدامات قفل شده توسط دولت آلمان به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 ، که به گفته آنها “حقوق بشر” آنها را نقض می کند ، اعتراض کردند.

یک ستون آزاد از تظاهرکنندگان در حالی که به آرامی از میدان Konrad Adenauer در قسمت غربی شهر به ستون پیروزی در پارک Tiergarten مرکزی و نزدیک دروازه برجسته Brandenburg پیاده روی می کردند ، در امتداد چندین خیابان اصلی پایتخت آلمان امتداد یافت.

https://www.youtube.com/watch؟v=ulDE_SQMlzQ

دوبله March مارس خاموش ’ با این حال تظاهرات توسط سازمان دهندگان آن با شعار برگزار شد “ما باید صحبت کنیم!” بر روی یک بنر بزرگ که گروهی از معترضین که به سمت سکوی موکب راهپیمایی می کردند حمل می کردند. جدا از آن ، علائمی به سختی وجود داشت ، زیرا سازمان دهندگان از آنها می خواستند که همه پرچم ها ، بنرها و حتی لباس هایی را که روی آن شعارهایی چاپ شده است بگذارند.

“ما ترکیبی پر رنگ از افراد مختلف از گروه های مختلف قومی و سطح درآمد هستیم که همه وابستگی های سیاسی خود را پشت سر گذاشته و با سیاسی شدن کرونا مخالف هستند [pandemic] منجر به محدودیت حقوق بشر ما می شود “ برگزار کنندگان در بیانیه ای پیش از راهپیمایی گفتند.

معترضین می گویند وضعیت ویروس شایسته یک بحث عمومی گسترده تر است و خواستار پایان دادن به ویروس است “مبارزات ترس دائمی” آنها می گویند دولت راه اندازی شده است.

برگزار کنندگان در ابتدا انتظار داشتند که حداکثر 20،000 نفر در این راهپیمایی شرکت کنند. طبق گفته پلیس ، تعداد واقعی به طور قابل توجهی کمتر بود و این رقم به “چند هزار” هنوز 200 افسر برای برقراری نظم اعزام شدند.

راهپیمایی با آرامش پیش رفت ، زیرا هیچ گزارشی از حوادث در تظاهرات گزارش نشده بود. با این حال ، در حاشیه اعتراض ، پلیس آتیلا هیلدمن را دستگیر کرد ، موضوعی بحث برانگیز “تأثیرگذار وگان”. دلایل دستگیری وی مشخص نیست.

اخبار مرتبط  روحانی ارشد دمشق در حمله بمبی به قتل رسید - رسانه های دولتی سوریه - اخبار جهانی RT

هیلدمن بدون نقاب در راهپیمایی شرکت کرد و شعارهای سیاسی سر داد. رسانه های آلمانی گفتند وقتی پلیس از او خواست ماسک بزند اقدامات قفل در آلمان را با زندان بدنام گوانتانامو مقایسه کرد.

بر خلاف بسیاری دیگر از تجمعات برگزار شده توسط مخالفان قفل در آلمان ، معترضین ظاهراً تصمیم گرفتند به قوانین فاصله اجتماعی پایبند بمانند ، زیرا بسیاری از آنها با ماسک دیده می شدند ، در حالی که سازمان دهندگان از شرکت کنندگان خواستند 1.5 متر فاصله بین یکدیگر داشته باشند.

این تجمع فقط یک روز پس از آنکه آنگلا مرکل ، صدراعظم ، با افزایش محدودیت های ضد ویروسی کرونا با شهردار آلمان در میان افزایش تعداد عفونت های جدید موافقت کرد ، انجام شد. اقدامات جدید شامل قوانین سختگیرانه تری در مورد استفاده از ماسک و محدود کردن در اجتماعات خصوصی اجتماعی است.

تظاهرات روز شنبه کاملاً در تضاد با اعتراض گسترده ضد قفل شدن بود که پایتخت آلمان در اواخر ماه اوت هنگام حضور 38000 نفر در خیابان ها مشاهده کرد. در این اعتراض چندین درگیری بین تظاهرکنندگان و پلیس مشاهده شد و در پایان گروهی از رادیکالهای راست افراطی و به ویژه معترضین ناراضی که سعی در “طوفان” ساختمان پارلمان ملی.

اگرچه مهاجمان احتمالی فقط موفق شدند پله های منتهی به ورودی را به طور خلاصه اشغال کنند ، اما این حادثه شور و هیاهوی در سراسر کشور ایجاد کرد و توسط سیاستمداران از طیف سیاسی به شدت محکوم شد.
همچنین در rt.com
“حمله غیرقابل تحمل به دموکراسی!” سیاستمداران آلمانی خشمگین پس از معترضان ضد قفل سعی در طوفان Reichstag (VIDEOS)فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *