هزاران نفر جمع شده اند تا خواستار ایجاد قانون اساسی جدید ، “دموکراسی واقعی” در بانکوک ، تایلند شوند – RT World News

هزاران معترض ضد دولت در آخر هفته به خیابان های بانکوک رفتند تا خواستار انحلال پارلمان ، قانون اساسی جدید و اصلاحات سلطنت دیرینه این کشور شوند.

معترضین خواستار قانون اساسی تولید غیرنظامی هستند ، زیرا منشور فعلی توسط ارتش تدوین شده است در حالی که پادشاه ماها واژیرالونگ کورن در ماههای اخیر انتقادهای بسیار ناخوشایندی را دریافت کرده است. او متهم به تحكیم قدرت و ثروت خود در غیاب است ، در حالی كه بیشتر در اروپا زندگی می كرد ، برخلاف خواست مردم.

صحنه های عینی شهود از صحنه نشان می دهد جمعیت کاملی که در بنای دموکراسی کشور جمع شده اند ، و یادبود انقلاب خونین سال 1932 که به سلطنت مطلق در کشور پایان یافته است ، جمع شده اند.

انتقاد از خانواده سلطنتی به موجب مجازات طولانی مدت حكم طبق قانون تایلند قابل مجازات است و مجامع این مقیاس نیز با اقدامات اضطراری كه برای مبارزه با همه گیر كروناویروس انجام می شود غیرقانونی هستند.

علیرغم این ، پلیس بانکوک تخمین می زند حدود 10،000 نفر در روز یکشنبه در تظاهرات شرکت کردند و حدود 600 افسر پلیس برای حفظ نظم مستقر شدند ، هرچند گزارشی از دستگیری ها در دست نیست.

اعتراضات روزانه دانشجویی در هفته های اخیر برگزار شده است که اوج اعتراضات بزرگتر و گسترده تر این هفته گذشته است ، برخی از بزرگترین اعتراضات ضددولتی در کشور از زمان نخست وزیری پرایوت چان اوخا که در کودتای سال 2014 قدرت را به دست گرفت.

اخبار مرتبط  VP ونزوئلا از استخدام مزدوران ایالات متحده به رافائل کوره گوائدو رد کرد - RT World News

شعارهای “پایین با دیکتاتوری ، زنده باد دمکراسی” در حالی که فعالان در طول 8 ساعت سخنرانی می کردند ، در میان جمع به صدا در آمد.
همچنین در rt.com
پلیس تایلند می گوید رهبران معترض قانون اضطراری کروناویروس را نقض می کننداین اعتراضات از بهمن ماه آغاز شد ، وقتی که اپوزیسیون مترقی حزب آینده به جلو (FFP) به دستور دادگاه منحل شد.

پس از وقفه چند ماهه ناشی از بیماری همه گیر Covid-19 ، اعتراضات روزانه دانشجویی از 18 ژوئیه دوباره آغاز شد و اکنون به نظر می رسد که علیرغم ادعای نقض حقوق بشر و نگرانی از ناپدید شدن چندین فعال برجسته ضد دولتی ، حمایت گسترده تری به دست آورد. و منتقدان سلطنت.
همچنین در rt.com
نخست وزیر تایلند از معترضین به رهبری دانشجویی می خواهد که “آشوب ایجاد نکنند”یکی از رهبران دانشجویی ، پاریت چیواراک 22 ساله ، هفته گذشته دستگیر شد و به اتهام فتنه ، ضرب و شتم و برگزاری رویدادی که احتمالاً شیوع بیماری است ، دستگیر شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *