هزاران نفر در اعتراض به محل اقامت رسمی نخست وزیر اسرائیل نتانیاهو به دلیل افزایش ناآرامی بر سر راه اقتصاد ، برخورد با کروناوس اعتراض کردند – RT World News

جمعیت زیادی که خواستار استعفای نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو بودند ، روز شنبه در اورشلیم در اعتراض به افزایش نارضایتی دولت نسبت به پاسخ دولت کووی 19 ، بیکاری زیاد و فساد تجمع کردند.

به گزارش روزنامه هاآرتص ، بیش از 5،000 نفر در خیابان بالفور ، که اکنون مکان مکرر تظاهرات ضد دولت است ، گرد آمدند و آن را به بزرگترین اعتراضات این هفته تبدیل کردند. تظاهرکنندگان همچنین در جاهای دیگر اسرائیل تجمع کردند.

اعتراضات معترضین عمدتاً بر روی کارآمدن نتانیاهو از این بیماری متمرکز است ، از جمله قفل شدید که باعث بیکاری و افزایش سنبله در موارد پس از برداشت ناگهانی اقدامات ایمنی در ماه مه شد. تظاهرکنندگان همچنین در حال تصویب قوانینی هستند که در هفته جاری به اعطای اختیارات اضطراری دولت تا سال 2021 اعطا می شود ، و همچنین امتناع نتانیاهو از کناره گیری به عنوان نخست وزیر علیرغم مواجهه با اتهامات فساد.

به گزارش رسانه های محلی ، در این راهپیمایی شاهد حضور سنگین پلیس بود که مأموران در حال بیرون کشیدن مردم از جمعیت و سپس آزاد کردن آنها بدون اتهام بودند. در اعتراضات این هفته بیش از 100 نفر دستگیر شدند.

اخبار مرتبط  غول خرده فروشی سوئیس پس از ظهور مجادله نژادپرستی آنلاین ، شکلاتهای "سر مور" را از قفسه ها بیرون کشید - RT World News

اما پلیس همانطور که روز پنجشنبه انجام داد ، از توپ های آب برای متفرق کردن جمعیت استفاده نکرد. سازمان دهندگان رالی روز شنبه در نامه ای به رئیس پلیس اورشلیم تهدید کردند که در صورت استفاده مجدد افسران از چنین تاکتیکی ها ، به دادگاه عالی اسرائیل دادخواست خواهند شد.

در طی اعتراض روز شنبه توسط یک مهاجم ناشناس ، چندین تظاهرکننده با فلفل پاشیده شدند. پلیس یک مظنون ناشناس را که در اختیار داشتن اسپری فلفل ، شعله ور و “ماده مشکوک به داشتن یک مواد مخدر خطرناک” بود ، دستگیر کرد.

نتانیاهو شامگاه شنبه در مجری خبررسانی اسرائیل ، کانال 12 خاموش شد و گفت که پوشش این تظاهرات ها باعث اعتراض علیه او شده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *