هزاران نفر در تایلند اعتراض کردند و خواستار اصلاحات جدید دولت و سلطنت (VIDEOS) هستند – RT World News

بانکوک بزرگترین راهپیمایی خود را طی سالهای گذشته مشاهده کرده است ، زیرا تقریباً 20،000 نفر در خارج از کاخ بزرگ جمع شده و خواستار استعفای نخست وزیر پرایوت چان اوچا و محدود کردن اختیارات پادشاه Maha Vajiralongkorn شدند.

اقدام شنبه بزرگترین اقدام از روزی است که پرایوت در جریان کودتای نظامی شش سال پیش به قدرت رسید ، که هزاران نفر را نیز در خیابان ها دید.

مردم در تایلند از اواسط ماه جولای به خیابان ها آمده اند و خواستار برکناری دولت ، انتخابات جدید و تغییرات قانون اساسی هستند.

اما اعتراضات کنونی شاه را نیز هدف قرار داده است ، چیزی که همیشه در کشور تابو بوده است.

تظاهرکنندگان به رهبری دانشجویان در حال تصویب قانونی هستند که انتقاد از منتفی شدن سلطنت ، کاهش هزینه های خانواده سلطنتی و محدودیت در اختیارات پادشاه برای کنترل امور مالی و واحدهای نظامی را ممنوع می کند.

راهپیمایی روز شنبه در محوطه دانشگاه Thammasat – یک کانون سنتی مخالفت – با حضور مردم در میدان سلطنتی در خارج از کاخ بزرگ آغاز شد.

پلیس گفت حدود 18000 نفر در تظاهرات حاضر شدند ، اگرچه برگزاركنندگان ادعا می كنند كه حدود 50،000 نفر در آن حضور داشتند. در هر صورت ، هنوز حضور کافی برای برگزاری این بزرگترین اعتراض کشور از سال 2014 وجود داشت.

اخبار مرتبط  نماینده مجلس ایتالیایی خواستار دستگیری بیل گیتس به جرم "جنایات علیه بشریت" ... اما چرا؟ - RT World News

“امیدوارم صاحبان قدرت اهمیت مردم را ببینند” رویترز گزارش داد ، رهبر دانشجویی پانوپونگ جادنوک از صحنه گفت.

“ما می جنگیم تا سلطنت را در جای مناسب قرار دهیم ، نه برای لغو آن.” در حالی که جمعیت شعار می دادند ، جادنوک تصریح کرد: “پایین فئودالیسم ، زنده باد مردم.”

معترضین گفتند که آنها قصد داشتند یک شب در خارج از کاخ بزرگ بمانند و صبح روز یکشنبه به خانه دولت بروند.
همچنین در rt.com
تماشا: هزاران نفر برای فراخوان قانون اساسی جدید ، “دموکراسی واقعی” در بانکوک ، تایلند گرد هم آمده اند“مردم می توانند اعتراض کنند ، اما آنها باید این کار را با صلح و قانون انجام دهند” سخنگوی دولت گفت پیش از این پرایوت روشن کرده بود که اصلاح نظام سلطنتی مورد بحث نیست.

شخص شاه ماها واجیرالونگ کورن در جریان اعتراضات در تایلند نبود ، زیرا او بیشتر در اروپا پس از به سلطنت رسیدن در سال 2016 اقامت داشته است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *