هزاران نفر در حمایت از حریف لوکاشنکو پیش از انتخابات ریاست جمهوری ، در مینسکو حضور پیدا کردند – RT World News

دریایی از مردم برای حمایت از سوتلانا تیخانوفسایا ، نامزد مخالف انتخابات انتخابات بلاروس برای هفته آینده ، یک پارک را برای تظاهرات پر کرده است ، در آنچه گفته می شود بزرگترین اعتراض ضد دولتی در یک دهه است.

هزاران نفر به سمت “درژبا” هجوم آوردند [Friendship] روز پنجشنبه در پایتخت بلاروس ، مینسک ، برای اعلام حمایت از Tikhanovskya ، که پس از رد صلاحیت چند نامزد برجسته مخالف ، از الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور فعلی ظاهر شد.

طبق برآوردهای گروه حقوق بشر بلاروس “ویسنا” ، حداقل 63000 نفر به کنسرت تندخوانی پیوستند. شرکت کنندگان به زبان روسی آواز می خواندند ، در حالی که چراغ های تلفن همراه را چشمک می زدند و بادکنک می زدند ، پرچم های دولت قرمز و سبز و همچنین پرچم های تاریخی سفید-قرمز-سفید.

Tikhanovskya ابتدا خطاب به تظاهرات در بلاروس ، و سپس به روسی تغییر داد. او گفت که انقلاب را رد می کند ، و می خواهد “تغییرات صلح آمیز” از طریق “انتخابات عادلانه”

این تظاهرات بدون وقوع حادثه انجام شد و هیچ گزارشی از دستگیری و اختلال گزارش نشده است.

شوهر Tikhanovskya ، YouTuber سرگئی Tikhanovsky ، به اتهام انسداد در انتخابات و دخالت در کار کمیسیون مرکزی انتخابات در زندان است. روز پنجشنبه ، وی با اتهامات اضافی برای تحریک شورش های جمعی که توسط کمیته تحقیق این کشور به پرونده 33 مظنون مزدور روسی دستگیر شده در مینسک در اوایل هفته جاری روبرو شد ، روبرو شد.

اخبار مرتبط  آمریکای لاتین بر ایالات متحده و کانادا به عنوان دومین منطقه آسیب دیده در بیماری همه گیر Covid-19 غلبه می کند - گزارش های خبرگزاری فرانسه - RT World News

رئیس امنیت بلاروس آنها را به عنوان اعضای “گروه واگنر” – یك شركت سایه دار در حال ارائه خدمات مزدور در سراسر جهان معرفی كرد كه از روسیه فعالیت می كرد.
همچنین در rt.com
هیچ اطلاعات رسمی درباره “مزدوران روسی” بازداشت شده در بلاروس – سفارت دریافت نشده استدر حالی که گمانه زنی ها در مورد چگونگی دستگیری پیمانکاران ادعا شده مربوط به واگنر بسیار زیاد است ، اما خود لوكاشنكو هیچ انگشتی را نشان نداد و دستور تحقیق دقیق در مورد این حادثه داد و گفت كه وی دارد. “هیچ مقصدی برای متلاشی کردن یک ملت متفقین” بدون رسیدن به انتهای پرونده

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز پنجشنبه تأیید کرد که 33 شهروند روسی در بلاروس دستگیر شده اند و حکم دیگری نیز برای 200 نفر دیگر صادر شده است. وی با بیان اینکه مسکو تاکنون از هرگونه فعالیت غیرقانونی که شهروندان روسی را تحریک می کند ، بی خبر است ، افزود: انتظار دارد که در طول تحقیقات به حقوق آنها احترام گذاشته شود.

براساس آخرین نظرسنجی اکووم ، انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس در 9 آگوست برگزار می شود و احتمالاً نتایج بدست آمده دوباره به لوکازنکو که در نظرسنجی 72.3 درصد بالاست ، واگذار شده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *