هزاران نفر در ماه رمضان در نماز جمعه در افغانستان شرکت می کنند و از قرنطینه سرپیچی می کنند (VIDEO) – RT World News

هزاران مسلمان ناخوشایند ، نمازهای عمومی را در ماه رمضان در افغانستان برگزار کرده اند ، و اقدامات امنیتی کووید 19 را نادیده گرفته اند. رهبر افراطی آنها پیش از این گفته بود که مرگ از ویروس نوعی شهادت خواهد بود.

جمع بزرگی از پیروان واعظ سلفی سخت ، منجیب رحمان انصاری برای اقامه نماز گروهی در فضای باز در نزدیکی محل زیارت گزرغ شریف در هرات ، سومین شهر بزرگ افغانستان جمع شده بودند. نمازگزاران در ردیفهای تنگ و نزدیک ، کنار یکدیگر نشسته بودند و از هنجارهای دورافتاده اجتماعی غافل بودند و ماسک یا وسایل محافظ دیگری نداشتند.

“ما به coronavirus اهمیت نمی دهیم. ما اعتقاد داریم که خداوند coronavirus را ایجاد کرده است. من فکر می کنم این فقط یک خلقت خدا است ، درست مانند ما. این اراده خداوند بود که چنین ویروس ایجاد کند ، “ یکی از حاضرین به آژانس تصویری Ruptly گفت.

اخبار مرتبط  آیا او گفت: "عیسی توك"؟ کانی وست از برنامه "دید" برای برنامه ویدیویی "تحت نظارت مسیحیان" استفاده می کند و نامزد مسابقه را آغاز می کند - RT World News

انصاری پیش از این به پیروان خود گفته بود كه مرگ كوید 19 به شهادت می رسد.

بسیاری از روحانیون مسلمان از نمازگزاران خواسته اند که در ماه رمضان – یک ماه مقدس در اسلام – در خانه نماز بخوانند و در طول همه گیری ، مسافت های اجتماعی را ادامه دهند. در همین حال ، شماری از کشورها از جمله ایران نماز جمعه را در شهرهای بزرگ لغو کرده اند تا از شیوع این بیماری جلوگیری شود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *