هشدارهای ارتش پس از رزمایش های گسترده در چین ، نیروهای مسلح تایوان “حق مقابله با حمله را دارند” – RT World News

وزارت دفاع تایوان روز دوشنبه گفت که نیروهای مسلح جزیره حق دارند از خود دفاع کنند و در برابر حمله مقابله کنند ، در هشدار به پکن “آزار و اذیت و تهدید” را ذکر کردند.

ارتش گفت که چندین هواپیمای چینی جمعه و شنبه از طریق خط میانی تنگه تایوان و به منطقه شناسایی دفاع هوایی جزیره پرواز کردند. به گفته ارتش در تایپه ، در پاسخ ، تایوان مجبور شد هواپیماهای متلاشی شده را برای رهگیری رهگیری کند.

وزارت گفت که روشهای “واضح و مشخص” برای اولین پاسخ جزیره در میان این موارد را تعیین کرده است “فراوانی آزار و اذیت و تهدید کشتی های جنگی و هواپیماهای دشمن در سال جاری.”

تایوان حق دارد “دفاع از خود و مقابله با حمله” ارتش گفت. با این حال ، این ارتش اضافه کرد که ارتش از دستورالعمل های زیر پیروی می کند “بدون تشدید درگیری و هیچ حوادث محرک”. این جزیره تحریک نمی کند اما همچنین است “از دشمن نمی ترسم” در این بیانیه آمده است.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در پکن به خبرنگاران گفت که “تایوان بخشی جدا نشدنی از خاک چین است” اضافه کردن که “به اصطلاح خط میانی تنگه وجود ندارد.”
همچنین در rt.com
چین تهدید می کند که “قبل از سفر مقام رسمی آمریكا به تایوان” پاسخ لازم را خواهد دادتنش ها طی ماه های اخیر بین تایپه و پکن به شدت افزایش یافته است و تمرینات چینی هفته گذشته پس از ابراز خشم پکن از سفر مقامات ارشد آمریکایی به تایپه برگزار شد. در ماه آگوست ، الکس آذر ، وزیر بهداشت ، از تایوان بازدید کرد. هفته گذشته یک دیدار دیگر توسط کیت کراچ ، معاون وزیر امور اقتصادی صورت گرفت.

اخبار مرتبط  بعد از شناسایی موارد Covid-19 (VIDEOS) ، بعد از دستور کار همه کارگران حمل و نقل در فرودگاه شانگهای ، هرج و مرج فوران کرد - RT World News

روزنامه رسمی China Daily روز دوشنبه در سرمقاله ای گفت كه ایالات متحده در تلاش است تا از تایوان برای مهار چین استفاده كند. “دولت آمریكا نباید در یأس خود از مهار صلح آمیز چین و سرگرمی به اعتیاد آمریكا به سلطه خود چشم پوشی كند.” آن گفت.

هفته گذشته ، ریك اسكات ، سناتور جمهوری خواه آمریكا ، لایحه “جلوگیری از استفاده از زور توسط چین” علیه تایوان را ارائه كرد. قانون پیشگیری از حمله تایوان به دنبال ایجاد است “مجوز محدود برای [US] رئیس جمهور برای استفاده از نیروی نظامی به منظور خاص تأمین امنیت و محافظت از تایوان در برابر حمله مسلحانه ، “ روز پنجشنبه در بیانیه ای که در وب سایت اسکات ارسال شده است ، آمده است. این لایحه به ایالات متحده اجازه می دهد تا با تقویت توانایی جزیره در مقاومت در برابر اقدامات چین ، سیاست طولانی مدت خود را در مورد تایوان تقویت کند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *