هشدار اتحادیه اروپا به لایحه بحث برانگیز بازار داخلی انگلیس “نقض قوانین بین المللی” و “تضعیف اعتماد” – RT World News

مقامات اتحادیه اروپا هشدار داده اند که لایحه بحث برانگیز بازار داخلی انگلیس می تواند به طور بالقوه مذاکرات تجاری لندن با بروکسل را مختل کند ، زیرا انگلیس تصدیق می کند که در واقع توافق نامه خروج Brexit با اتحادیه را نقض می کند.

این لایحه ، که روز چهارشنبه منتشر شد و به لندن اجازه می دهد توافق نامه خروج با اتحادیه اروپا را دور بزند – به ویژه هنگامی که صحبت از رژیم گمرکی ایرلند شمالی می شود – در بروکسل هکرها را افزایش داده است.

اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا گفت که او بود “بسیار نگران” که دولت انگلیس قصد داشت این توافق نامه را نقض کند ، هشدار داد که این کار را خواهد کرد “قانون بین الملل را نقض کرده و اعتماد را تضعیف می کند.”

ماروس سفچوویچ ، معاون کمیسیون گفت که گفتگو درباره آینده توافق نامه تجاری بین انگلیس و اتحادیه اروپا به این بستگی دارد که آیا بروکسل می تواند به اعتماد خود به لندن ادامه دهد.

“البته این برای ما یک اصل است” سفچوویچ روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که اعتماد وجود دارد “باید” اگر قرار است گفتگوها ادامه یابد. وی گفت که این موضوع را قبلاً با مایکل گاو ، وزیر انگلیس مسئول آماده سازی برجام بدون توافق در میان گذاشته بود و خواستار جلسه ای فوری شد.

اخبار مرتبط  WATCH خلبانان وظیفه فعال روسیه در رژه V-Day با خیره کننده GoPro FOOTAGE از سوریه پرواز می کنند - RT World News

“من خواهان برگزاری کمیته مشترک فوق العاده مشترک توافقنامه برداشت در اسرع وقت خواهم شد تا شرکای ما در انگلیس درباره نگرانی های شدید ما درباره این لایحه توضیح دهند و پاسخ دهند.” مقام اتحادیه اروپا گفت. گوو تاکنون خود را به تأیید پایبندی انگلیس به مفاد توافق نامه عقب نشینی محدود کرده است.
همچنین در rt.com
انگلیس لایحه بحث برانگیزی را منتشر کرد که به گفته آن پیمان Brexit را نقض می کندروز سه شنبه ، براندون لوئیس ، وزیر ایرلند شمالی اعتراف کرد که لایحه بازار داخلی قوانین بین المللی را نقض می کند “راه بسیار خاص و محدود” و به لندن اجازه می دهد تا بخشهایی از پروتکل سخت ایرلند شمالی را نادیده بگیرد.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون آن را فقط یک توصیف کرد “شبکه ایمنی قانونی” برای محافظت در برابر “تعابیر غیر منطقی” توافق نامه پیش از لازم الاجرا شدن این قانون باید توسط هر دو مجلس پارلمان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

با این حال ، این در خانه نیز با مقاومت خاصی روبرو شده است ، مقامات ولز و اسکاتلند استدلال می کنند که این لایحه “سرقت از قدرت ها از دولت های واگذار شده” و به لندن اجازه می دهد بدون رضایت آنها درباره سرنوشت سایر مناطق انگلیس تصمیم بگیرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *