هشدار دولت لیبی در حمایت از سازمان ملل متحد درباره حمله جدید نیروهای حریف رقیب ، 2 ماه پس از اعلام آتش بس – اخبار جهانی RT

دولت توافق ملی با حمایت سازمان ملل (GNA) مستقر در طرابلس به نیروهای خود دستور داده است تا برای حمله احتمالی روز جمعه توسط ارتش رقیب به رهبری فیلد مارشال خلیفه هفتار آماده شوند.

رسانه های محلی گزارش دادند ، صلاح الدین النامروش ، وزیر دفاع GNA لیبی به نیروها دستور داده است تا برای حمله احتمالی نیروهای حفتار و با حمایت مجلس نمایندگان رقیب مستقر در شهر بندری طوبروک در شرق لیبی آماده شوند.

روز پنجشنبه ، النامروش در توییتر نوشت که ارتش لیبی بود “متعهد” به آتش بس ، اما همچنین آماده بود تا به هفتر که او را نقض آتش بس در گذشته متهم کرده بود پاسخ دهد.

وزیر گفت این حمله ممکن است در مناطق بنی ولید ، غاریان و طرهونا رخ دهد ، که همگی در مسیر طرابلس قرار دارند.

آتش بس پس از چندین ماه نبرد سنگین که هفتر سعی در تصرف طرابلس داشت ، توسط GNA در ماه آگوست اعلام شد. دولت توبروک به طور رسمی آتش بس را پذیرفت. با این حال ، ارتش ملی لیبی (LNA) به رهبری هفتر به زودی آتش بس را رد کرد و آن را لقب داد “بازاریابی رسانه ای” بدلکاری سخنگوی LNA احمد میسماری به رسانه ها گفت که نیروها در غرب لیبی از آتش بس برای اعزام تجهیزات و بسیج خطوط مقدم در مرکز کشور استفاده می کنند.

اخبار مرتبط  هابل عکس های باورنکردنی از تابستان در زحل را به اشتراک می گذارد - RT World News

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی ، رهبر دیرینه این کشور ، در سال 2011 در یک خیزش خشن و به دنبال آن مداخله نظامی ناتو ، درگیر یک جنگ داخلی بود.
همچنین در rt.com
رئیس سازمان ملل هشدار می دهد ، آینده لیبی “در معرض خطر است” ، و از دولت ها می خواهد که مسلح کردن دولت های رقیب را متوقف کنندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *