هشدار غلط؟ جنوب معتقد است كه شخص مظنون به وارد كردن پرونده اول Covid-19 به N. کره آلوده نشده است – RT World News

مقامات بهداشت سئول ادعا كرده اند كه مردي كه به كره شمالي عبور كرده و شهر كائسونگ را در معرض هشدار قرار داده است زيرا علائمي مانند شباهت با كروناويروس دارد ، بعيد است كه فرستنده عفونت مرگبار باشد.

مرد مورد نظر – که سه سال پیش از شمال گریخت – در 19 ژوئیه به وطن بازگشت. وی طبق گزارش ها در کائسونگ ، شهر زادگاه خود ظاهر شد و غربالگری پزشکی در محل بازگشت. “نتایج نامشخص” ، رسانه های دولتی پیونگ یانگ گزارش دادند.

مقامات بلافاصله با ترس از اینکه او می تواند صفر بیمار کره شمالی شود ، بلافاصله جلسه ای را برای رسیدگی به وضعیت اضطراری فراخوانی کردند “این ممکن است به یک فاجعه کشنده و مخرب منجر شود.” بدون ذکر صریح Covid-19 ، خود کیم جونگ اون گفت که وی کائسونگ را به عنوان بخشی از یک قفل کامل قرار داده است. “اقدام پیشگیرانه” برای داشتن یک بیماری همه گیر احتمالی
همچنین در rt.com
کیم جونگ اون پس از اولین مورد مشکوک کووید -19 در کره شمالی ، اضطراری اعلام کرد و شهر کائسونگ را به حالت تعطیل درآورد.با این حال ، مقامات بهداشت و درمان دقیقاً در 38 موازی بسیار مستحکم معتقد نیستند که این فرار می تواند ویروس را به کره شمالی وارد کند.

“فرد مورد نظر … به عنوان مثبت ثبت نشده است [Covid-19 patient] در پایگاه داده وب مرکز کنترل بیماری ها ، “ به نقل از یونون طاه ، رئیس ستاد مرکزی پیشگیری از حوادث کره جنوبی ، روز دوشنبه توسط یونونپ گفته شد.

اخبار مرتبط  روزنامه نگار برتر اوکراینی پس از مصاحبه با "اعتراضات روشن" دشمنان دولت - به عنوان INTEL AGENT ظاهر می شود - RT World News

“داده های ما تأیید نمی کنند که وی مظنون به بیماری عروق کرونوس است ،” یون دوباره تکرار کرد این مقام گفت که دو نفر “که فکر می کردند با این شخص تماس مکرر دارند” روز قبل مورد آزمایش قرار گرفتند ، و آزمایش ها نتوانسته اند تاج کورو ویروس را نشان دهند.

در همین حال ، ارتش کره جنوبی جزئیات جدیدی از فرار این مدافع را فاش کرد. سخنگوی ستاد مشترک ارتش (JCS) ، کیم جون راک ، به خبرنگاران گفت که به نظر می رسد این مرد برای فرار از مرزبانان ، که به دریای زرد منتهی می شود ، از طریق زهکشی در زیر نرده های سیم خاردار عبور کرده است.

افسر JCS گفت ، پس او ظاهراً دوباره به کره شمالی برگشت. وی گفت: “ما محل مشخصی را که از آنجا به آنجا گریخت ، در جزیره گانگوه ، کشف کردیم ، زیرا کیفی که گمان می رود متعلق به آن مرد است ، پیدا شد.” او گفت.

کره شمالی احتمالاً یکی از معدود کشورهایی است که هنوز هیچ پرونده Covid-19 را به طور رسمی اعلام نکرده است. با این وجود ویروس شش ماه پیش مرزهای خود را پلمپ کرد ، زیرا ویروس در جهان شروع به چرخش کرد.

کاوید 19 همسایه جنوبی این کشور در روز دوشنبه تقریباً 14000 نفر است. براساس آمار جان هاپکینز ، این کشور 299 کشته گزارش داده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *