هشدار ESA در گزارش نگران کننده – تهدیدات ناخواسته فضایی منفجره در حال افزایش است – اخبار جهانی RT

علیرغم تلاش برای مقابله با مشکل باقی مانده های فضایی در مدار اطراف سیاره ما ، ESA گزارشی لعنتی منتشر کرده است که نشان می دهد این مشکل با گذشت زمان بسیار بدتر شده و پیامدهای انفجاری دارد.

از زمان مأموریت های پیشگام فضایی مانند پرتاب Sputnik 1 در اکتبر 1957 و مأموریت Apollo 11 به ماه در ژوئیه 1969 بقایای فضایی در حال جمع شدن است.
همچنین در rt.com
این ترس وجود دارد که این دو ماهواره قدیمی بالاتر از ایالات متحده در این هفته سر و صدا کنندتقویت کننده های موشک ، ماهواره های از کار افتاده و انواع ترکش های فضایی اکنون بسیار بیشتر از وسایل عملیاتی مدار است. با هر پرتاب ماهواره و مأموریت جدید به ISS ، خطر برخورد بیشتر می شود ، زیرا اشیا other یکدیگر را از بین می برند و آوار بیشتری تولید می کنند.

در اوایل سال جاری ، نگرانی از برخورد دو ماهواره قدیمی وجود داشت ، در حالی که ایستگاه فضایی بین المللی نیز مجبور به انجام مانورهای اضطراری شده است تا فقط در سال 2020 سه بار از برخورد جلوگیری کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=-LL1MBpTN4w

طی 20 سال گذشته سالانه تقریباً 12 رویداد تقسیم رخ داده است و تعداد آنها در حال افزایش است. یک مدل ESA نشان می دهد بیش از 130 میلیون قطعه ترکش فضایی با طول کمتر از یک میلی متر وجود دارد.

ایستگاه های فضایی و ماهواره های از بین رفته نیز به طور منظم در حال تجزیه در جو هستند و باعث افزایش اندازه و تراکم میادین باقی مانده موجود می شوند. با این حال ، ESA در آخرین گزارش خود خطر انفجارهای مداری را به عنوان اولویت اصلی برجسته کرده است.

“بزرگترین عامل ایجادکننده مشکل باقی مانده فضایی ، انفجارهای موجود در مدار است که ناشی از انرژی باقیمانده – سوخت و باتری – فضاپیماها و موشکهای موجود است” هولگر کراگ ، رئیس برنامه ایمنی فضایی ESA گفت.

اخبار مرتبط  ایران می گوید درگیری خلیج فارس با تجاوز نیروی دریایی ایالات متحده به دریل های برنامه ریزی شده برانگیخته شده است - RT World News

وی گفت: “علی رغم اقدامات سالهای متمادی برای جلوگیری از این امر ، ما شاهد کاهش تعداد این رویدادها نیستیم. روندهای دفع پایان مأموریت در حال بهبود است ، اما با سرعت کند. “

این آژانس نیاز به استفاده پربارتر از موشکهای قابل استفاده مجدد برای کاهش مقدار ریزه های مداری و همچنین تکنیک های بهتر ساخت فضاپیما را نشان می دهد که باعث می شود با گذشت زمان به تدریج متلاشی شوند.
همچنین در rt.com
سقوط ایستگاه فضایی چین می تواند به آتش سوزی در اروپا منجر شوددر این گزارش همچنین پیشنهاد می شود انرژی و سوخت ذخیره شده آزاد شود تا تعداد انفجارهای مداری در میدان آوار کاهش یابد یا از این انرژی برای انتقال فضاپیما به مدار امن استفاده شود.

اینها شامل مدارهای به اصطلاح “مدار گورستان” بالاتر از آنچه توسط فضاپیماهای عملیاتی اشغال شده یا یک فساد در حال خراب شدن است ، که در نهایت این کشتی را به سمت پایین و در زمین می سوزاند تا در جو بسوزد.

در همین حال ، آژانس پروژه ای را برای جمع آوری زباله های فضایی سفارش داده است ، که مدرک اثبات آن مدتی در سال 2025 انتظار می رود.

سیستم های خودکار برای جلوگیری از برخوردهای پرخطر نیز در حال توسعه هستند و از کنترل کننده های انسانی برای ردیابی هر ماهواره از بین رفته و سایر صنایع غیرفعال شده دیگر جلوگیری می کنند.

“بقایای فضایی در مقیاس جهانی مشكلی را برای محیط نزدیك زمین ایجاد می كند ، همه كشورهای فضایی در آن مشاركت داشته اند و فقط یك راه حل مورد حمایت جهانی می تواند جوابگو باشد” ESA در گزارش خود نتیجه گیری کرد.
همچنین در rt.com
ISS مجبور به انجام مانور اضطراری برای طفره رفتن باقی مانده موشک ژاپنی – ناسا استفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *