هلند با وجود مخالفت احزاب مسیحی ، اوتانازی کودک را قانونی می کند – اخبار RT جهانی

دولت هلند به پزشكان اجازه می دهد تا از كودكان بیمار لاعلاج از یك سالگی به سختی معاف شوند ، و این امر هلند را به دومین كشور جهان مبنی بر مجاز بودن عمل تبدیل می كند.

وزیر بهداشت هوگو دو ژونگ روز سه شنبه در نامه ای به پارلمان این تغییر را اعلام کرد و این تصمیم را برای کمک ضروری خواند “گروه كمی از كودكان بیمار فانی كه ناامیدانه و غیر قابل تحمل رنج می برند.”

این تصمیم هیچ قانونی را اصلاح نمی کند ، اما پزشکان را به دلیل پایان دادن به زندگی کودک در شرایط خاص و با رضایت والدین ، ​​از پیگرد قانونی معاف می کند. کودکان بین یک تا 12 سال اکنون واجد شرایط خودکشی کمک خواهند شد ، در حالی که قبلا فقط نوزادان و نوجوانان تازه متولد شده می توانستند به اتان کمک کنند.
همچنین در rt.com
پس از آنكه ماكرون شخصاً از اجازه اتانازي خودداري كرد ، يك فرانسوي متعهد شد كه مرگ دردناك خود را جريان مستقيم كنداخبار مرتبط  با نزدیک شدن به انتخابات ، نخست وزیر نیوزیلند مجدداً پیروزی خود را در برابر کووید جشن می گیرد - اخبار جهانی RT

فارغ از سن آنها ، داوطلبان اتانازی در هلند باید داشته باشند “رنج غیر قابل تحمل و بی پایان” و باید درخواست مرگ کند “جدی و با اعتقاد کامل” دو پزشک باید این روش را تأیید کنند.

هلند در سال 2001 اوتانازی را قانونی کرد و اولین کشور در جهان بود که این کار را انجام داد. در سال 2014 ، بلژیک اولین کسی بود که اوتانازی کودکان را قانونی اعلام کرد.

این تصمیم دولت هلند با مخالفت دو حزب اصلی مسیحی این کشور ، درخواست دموکرات مسیحی (CDA) و ChristenUnie مواجه شد. دی جونگ خود یکی از اعضای CDA است ، اما بر اساس مطالعه ای که اخیراً منتشر شده است و از حمایت پزشکان از این عمل حمایت می کرد ، از این حرکت حمایت کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *