هلند پس از شیوع آنفلوانزای مرغی دیگر 48000 مرغ را لغو می کند – اخبار جهانی RT

دولت هلند دستور داده تا 48000 قطعه دیگر مرغ پس از شیوع آنفلوانزای مرغی بسیار واگیردار – این دومین حادثه در کمتر از یک هفته است.

مقامات بهداشتی روز سه شنبه گفتند كه شیوع آنفلوانزای مرغی H5N8 در یك مزرعه مرغداری در دهكده لوتیگاست ، در استان گرونینگن در شمال كشور كشف شده است.

ممنوعیت حمل و نقل محلی برای محصولات از جمله مرغ و تخم مرغ در مزارع در شعاع 10 کیلومتری محل آسیب دیده توسط وزیر کشاورزی و معاون نخست وزیر هلند کارولا شووتن اعمال شده است.

این امر پس از آن اتفاق می افتد که هلند ، بزرگترین صادر کننده گوشت مرغ و تخم مرغ اروپا ، در 5 نوامبر پس از شیوع آنفلوانزای مرغی در مزرعه ای در شهر Puiflijk در شرق مرز آلمان ، حدود 215000 مرغ را قتل عام کرد.
همچنین در rt.com
پس از آنفلوانزای مرغی در مزرعه هلند 215000 مرغ از بین می رود – وزارت کشاورزیاخبار مرتبط  تانکر ایرانی DOCKS در بندر ونزوئلا پس از شجاعت آبهای طوفانی برای تحویل 1 محموله نفت علیرغم محاصره آمریکا - RT World News

همچنین روز سه شنبه ، مقامات آلمانی در ایالت شمالی اشلسویگ-هولشتاین پس از شیوع در دو مزرعه در منطقه ، دستور دادند که طیور در آنجا نگهداری شود.

در همین حال مقامات بهداشتی انگلیس خواستار لغو حدود 13،500 مرغ در شهرستان شمال غربی چشایر شده اند ، جایی که شیوع آنفلوانزای مرغی شناسایی شده است.

در هلند ، طیور پرورشی تجاری باید مطابق با اقدامات ملی فعلی برای مقابله با آنفولانزای مرغی در داخل منزل نگهداری شود. علاوه بر این ، باغ وحش ها ، پناهگاه های حیوانات و صاحبان پرندگان نیز لازم است “سپر” طیور و پرندگان آبزی ، بنابراین حیوانات با پرندگان آبزی وحشی یا فضولات آنها تماس ندارند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *