همه گیر Covid-19 در حدود 2 مورد در سراسر جهان – AFP – اخبار جهان

از زمان وقوع شیوع کشنده در دسامبر گذشته ، بیش از 2 میلیون نفر با Covid-19 قرارداد بستند و با عبور از یک نقطه عطف تاریک دیگر ، هنگامی که سازمان بهداشت جهانی وارد جنگ کلمات بین ایالات متحده و چین شد ، عبور کردند.

تعداد پرونده های کروناویروس در سراسر جهان در حال حاضر بیش از 2 میلیون نفر است که آخرین آمارهای خبرگزاری فرانسه است چهارشنبه نشان داد

با افزایش همه گیر در حدود 185 کشور ، واشنگتن تهاجم لفاظی به پکن را تشدید کرده و مقامات چینی را مقصر پنهان کردن اطلاعات در مورد ویروس از جامعه بین المللی می داند ، ضمن آنکه سازمان بهداشت جهانی (WHO) را نیز به هم زد. روز سه‌شنبه ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا یك یك بودجه برای بدن را اعلام كرد و آن را متهم به جلب چینی كرد “سرپوش گذاشتن” و “به شدت سوء مدیریت” پاسخ آن به همه گیر
همچنین در rt.com
ترامپ بودجه سازمان جهانی بهداشت را متوقف کرده و بدن پزشکی را به توطئه با چین متهم می کند که “شیوع” کوید -19 “را تحت پوشش قرار دهد”سازمان ملل متحد ، که نظارت بر WHO را بر عهده دارد ، به زودی عقب نشینی کرد و اصرار داشت که این سازمان به تمام پشتیبانیهایی که می تواند در آن لحظه انجام دهد ، هنگامی که هزاران نفر از پرسنل در این منطقه هستند ، نیاز دارند. “خط مقدم” جنگ علیه ویروس در ده ها کشور جهان.

“اکنون زمان آن نرسیده است که منابع خود را برای عملیات سازمان بهداشت جهانی یا هر سازمان بشردوستانه دیگری در مبارزه با ویروس کاهش دهیم.” دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونیو گوترس در بیانیه ای گفت ، هرچند از پرداختن مستقیم به واشنگتن یا ترامپ خودداری کرد.

اخبار مرتبط  "جاسوس" آمریکایی متهم به تروریسم در ونزوئلا به اتهام توطئه برای خرابکاری در پالایشگاه های نفت و نیروگاه ها - RT World News

پیش از اقدام ترامپ برای متوقف کردن بودجه سازمان جهانی بهداشت – که ممکن است در انتظار ادامه باشد “مرور” اقدامات آژانس و روابط ظاهراً مشکوک با چین – وزیر خارجه روسیه نسبت به هشدار داد “تلاش برای سیاسی کردن مسئله تاج ویروس ،” نه تنها در مورد WHO ، بلکه از نظر اتهامات علیه سایر کشورها.

همین حالا توصیه می کنم که برای جلوگیری از ابتلا به همه گیر ، شیوع آن و به حداقل رساندن آسیب هایی که انجام می دهد ، ابتدا و مهمتر از همه به سلامتی و زندگی مردم ، روی مراحل خاصی تمرکز کنید.

مدیر کل WHO Tedros Adhanom Gbrebreesus قبلاً همین حرف را زد و از رئیس جمهور آمریكا خواست كه درمان ویروس را به عنوان یك فوتبال سیاسی متوقف كند و هشدار داد كه این تنها می تواند ایجاد كند “کیسه های بدن دیگر” در زمانی که همکاری های بین المللی مهم است.
همچنین در rt.com
“اکنون زمان آن زمان نیست!” رئیس سازمان ملل گفت كه WHO در جنگ جهانی “كوید 19” “بحرانی” است زیرا ایالات متحده بودجه خود را برای تحقیق در مورد “روابط چین” كاهش می دهد.فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *