هند اولین موشک ضد تشعشعی خود را آزمایش می کند که قادر به استقرار پدافند هوایی دشمن است – وزارت دفاع کشور – اخبار جهانی RT

ارتش هند اعلام کرد که اولین موشک ضد پرتوی بومی خود را که برای استفاده توسط نیروی هوایی هند (IAF) در آخرین سری آزمایشات سخت افزاری نظامی مورد استفاده قرار گرفته است ، با موفقیت آزمایش کرد.

این کشور روز جمعه موشک ضد پرتوی نسل جدید “رودرم” خود را از یک فروند جنگنده سوخو Su-30MKI در یک محدوده آزمایشی آزمایشگاهی در نزدیکی بالاسوره در خلیج بنگال شلیک کرد. موشک خنثی کننده راداری رودرام 1 توسط سازمان تحقیق و توسعه دفاعی (DRDO) ساخته شد و از یک جت جنگنده سوخو Su-30MKI با طراحی روسیه پرتاب شد.

“با این کار ، این کشور توانایی بومی را برای تولید موشک های دوربرد ، پرتاب هوا ، ضد اشعه برای خنثی سازی رادارهای دشمن ، سایت های ارتباطی و سایر اهداف ساطع کننده فرکانس رادیویی ایجاد کرده است.” DRDO گفت.

وزیر دفاع هند راجنات سینگ با پشتیبانی از DRDO توییت کرد و این آزمایش را a “دستاورد چشمگیر.”

گزارش شده است که موشک ضد تابش نسل جدید (NGARM) بسته به ارتفاع پرتاب قادر است اهداف تا فاصله 250 کیلومتری را هدف قرار دهد. سرعت پرتاب این موشک حداکثر تا 2 ماخ است و با ناوگان قابل توجه IAF یعنی سوخو Su-30MKI ترکیب خواهد شد. این موشک به هد منفی غیرفعال مجهز است که می تواند طیف وسیعی از فرکانس ها را تشخیص دهد.

یک مقام ارشد دولتی به هندوستان تایمز گفت که آزمایش های موفقیت آمیز یک گام بزرگ به جلو برای ارتقا capabilities توان دفاعی هند است.

IAF اکنون توانایی انجام عملیات SEAD (سرکوب دفاع هوایی دشمن) را در اعماق خاک دشمن برای از بین بردن مجموعه های دفاع هوایی دشمنان دارد.

دادگاه روز جمعه فقط چند روز پس از آن انجام شد كه DRDO يك آزمايش مهم ديگر را بر روي سيستم اژدرهاي Supersonic Assisted Release of Torpedo (SMART) انجام داد. در اوایل این ماه ، هند موشک استراتژیک مافوق صوت زمینی به سطح “Shaurya” 700 کیلومتری را آزمایش کرد ، در حالی که در ماه سپتامبر یک خودروی نمایشگر فناوری فوق مافوق صوت توسعه یافته بومی (HSTDV) را آزمایش کرد و یک موشک هدایت شونده ضد تانک با هدایت لیزر را آزمایش کرد. (ATGM)

اخبار مرتبط  تب خراش گربه؟ ایالت هند به ZOOS دستور داد كه موارد مظنون به كروناویو را در بین حیوانات پس از ببر در آزمایش های مثبت ایالات متحده گزارش دهد - RT World News

در همین حال ، گفته می شود موشک “نیربهای” که به زودی آزمایش می شود ، در پاسخ به تجمع چینی ها در منطقه در شمال هند مستقر شده است.
همچنین در rt.com
هند پس از آزمایش موفقیت آمیز موشک های مافوق صوت به کمک رهاسازی اژدر ، از “پیشرفت بزرگ فناوری” استقبال می کندهند به عنوان بخشی از تلاش برای دستیابی به اعتماد به نفس در فناوری دفاعی و نشان دادن توانایی های خود در میان تنش های مرزی با چین ، در حال افزایش آزمایشات نظامی سخت افزارهای بومی است. در اوایل سال جاری ، نیروهای دو ملت در شرق لاداخ ، در امتداد مرز واقعی که به خط کنترل واقعی (LAC) معروف است ، درگیر شدند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *