هند خرید 33 فروند جنگنده ساخت روسیه را به عنوان بخشی از قرارداد تسلیحات 2.4 میلیارد دلاری تأیید کرد – RT World News

دهلی نو توافق گسترده ای را با مسکو روشن کرده است که شاهد جنگنده های جدید Sukhoi و MiG برای نیروی هوایی هند خواهند بود. چند هواپیمای جنگی که در حال استفاده با ارتش هستند نیز مرمت خواهند شد.

دولت این کشور روز پنجشنبه تأیید كرد: 12 فروند Su-30MKI و 21 MiG-29 كه از ابتدا در روسیه ساخته شده اند ، به ناوگان جنگنده نیروی هوایی هند (IAF) خواهند پیوست.

مهندسان روسی همچنین 59 MiG-29 را که قبلاً توسط IAF اداره می شد ، به روز می کنند ، هزینه این دو پروژه تقریباً 2.4 میلیارد دلار است. هند نخستین دسته از جت های سبک وزن و یک نفره را در دهه 1980 به دست آورد ، به این معنی که احتمالاً به بازسازی قرن بیست و یکم احتیاج دارد.

هر دو هواپیما – که برای به دست آوردن برتری هوا و دفاع از فضای هوایی میهن طراحی شده اند – مدت هاست که برای هواپیماهای هندی آشنا بوده اند. برآوردها می گویند بیش از 270 فروند Su-30 و 65 MiG-29 وجود دارد که ستون فقرات نیروی خط مقدم IAF را تشکیل می دهند. بقیه شامل جت های فرانسوی Mirage 2000 و Rafale و همچنین Tejas داخلی هستند.

اخبار مرتبط  نه ، جهان قطبی در قطب جنوب وجود ندارد که زمان به عقب بگذرد - RT World News

رسانه های هندی پیش از این حدس می زدند که دستیابی به هواپیماهای جنگی بیشتر از روسیه در دستور کار وزیر دفاع راجنات سینگ است که هفته گذشته به مسکو سفر کرده بود. گذشته از نمایندگی دولت هند در مراسم رژه بزرگ پیروزی ، سینگ با یوری بوریسف معاون نخست وزیر روسیه مسئول صنعت نظامی دیدار کرد.

مبادله بود “بسیار مثبت و تولیدی” ، وزیر هند گفت: در بیانیه آن زمان در جزئیات روشن بود.

گذشته از آن ، دهلی نو در تسریع در خرید سلاح های دیگر ، از جمله سیستم دفاع موشکی اس-400 و قطعات بحرانی از روسیه است. رسانه های روسی با استناد به منابع نظامی هند گزارش دادند که ابتدا با برنامه ریزی برای سال 2021 ، اولین باتری های 5 S-400 تا پایان سال وارد هند خواهد شد.
همچنین در rt.com
قوی تر از تحریم ها: چه چیزی کشورهای ترکیه را از هند به هند می بخشد تا بتوانند S-400 روسیه را خریداری کنند؟فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *