هند و چین در مورد طرح تنش زدایی توافق می کنند ، می گویند ایستادگی در مرز “به نفع هیچ یک از طرفها نیست” – RT World News

دهلی نو و پکن توافق کرده اند تا تنش هایی را که در امتداد مرز مورد مناقشه چین و هند ایجاد شده و منجر به درگیری می شود ، توافق کنند ، زیرا آنها در جلسه ای در مسکو از طرح کاهش تنش پنج ماده ای خبر دادند.

تنش ها از ماه مه تاکنون در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) در Eatern Ladakh در مرز چین و هند هیمالیا بالا رفته است و بارها منجر به درگیری بین نیروهای هندی و چینی مستقر در منطقه کوهستانی کم جمعیت شده است.
همچنین در rt.com
آیا روسیه می تواند مانع از سلاح بردن چین و هند علیه یکدیگر شود؟این طرح – با توافق وزیر امور خارجه هند S Jaishankar و همتای چینی وی Wang Yi در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای (SCO) در مسکو در روز پنجشنبه – پیش بینی می کند که نیروهای در هر دو طرف مرز “به سرعت جدا شوید ، فاصله مناسب را حفظ کنید و تنش ها را کاهش دهید.”

در این توافق نامه که در بیانیه مشترکی اعلام شد ، همچنین آمده است که دهلی نو و پکن متعهد به رعایت آن هستند “همه توافق نامه های موجود … صلح و آرامش را حفظ می کنند ،” و همچنین اجازه نمی دهد “هر عملی که می تواند مسائل را تشدید کند” در منطقه.

کاهش درگیری ها بین دو کشور – که ترس از یک درگیری مسلحانه تمام عیار ، با درگیری های منظم و گاه کشنده مرزی را برانگیخته است – بر اساس “سری اجماع” بین نخست وزیر هند نارندرا مودی و رئیس جمهور چین شی جین پینگ ، “از جمله عدم اجازه اختلافات به اختلافات” بیانیه می گوید

… وضعیت فعلی در مناطق مرزی به نفع هیچ یک از طرفین نیست

در تلاش برای جلوگیری از مواجهه با مرزها در آینده ، مقامات توافق کردند که از طریق مکانیزم های ارتباطی طراحی شده ویژه و همچنین سرعت بخشیدن به کار در مورد جدید ، در تماس باشند. “اقدامات ایجاد اعتماد به نفس” برای اطمینان از اینکه ردیف مرزی طولانی مدت به یک جنگ تیراندازی تبدیل نمی شود.

اخبار مرتبط  2 افسر پلیس در کشمیر پس از حمله ستیزه جویان به کاروان پیش از روز استقلال هند کشته شد - RT World News
همچنین در rt.com
در آخرین حادثه مرزی چین و هند در هیمالیا شلیک شد ، اما قدرتهای آسیایی اختلاف دارند که چه کسی از سلاح استفاده کرده استذوب آشکار روابط چین و هند پس از بدترین درگیری بین همسایگان طی چهار دهه گذشته اتفاق می افتد. در اواسط ماه ژوئن ، درگیری جدی بین نیروهای رقیب در دره گالوان باعث کشته شدن 20 سرباز هندی شد. از آن زمان ، چندین تغییر جزئی رخ داده است ، و این اختلاف بین دو کشور پرجمعیت جهان را عمیق تر کرده است. آخرین حادثه از این دست روز دوشنبه در جنوب دریاچه یخبندان Pangong Tso رخ داد ، در حالی که هر دو کشور انگشتان یکدیگر را به عنوان محرک درگیری نشان می دادند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *