هند پس از بازداشت کارمندان سفارت در پی تصادف جاده ای ، سفیر پاکستان را احضار کرد – RT World News

پس از بازداشت دو کارمند سفارت هند توسط پلیس پاکستان به دنبال یک حادثه ضرب و شتم در اسلام آباد روز دوشنبه ، سفیر پاکستان پس از بازداشت دو کارمند سفارت هند توسط پلیس پاکستان به وزارت امور خارجه در نیو دهلی احضار شد.

به سفیر یادداشت اعتراض آمیز علیه آنچه هند خوانده بود ، تحویل داده شد “آدم ربایی و شکنجه” از کارمندان سفارت آن ، که رسماً به عنوان کمسیون عالی نامیده می شوند. این دو مرد بودند “فیلمبرداری و اجبار برای پذیرش یکسری ادعاهای ساختگی و اتهامات توقیف شده ،” بیانیه وزارتخانه خوانده شده است.

کارمندان سفارت بودند “بیش از 10 ساعت در بازداشت غیرقانونی نگهداری می شود” وی اظهار داشت ، و فقط پس از مداخله از دهلی نو آزاد شد ، و از اسلام آباد خواست كه در رفتار خود از هنجارهای دیپلماتیک پیروی كند. پاکستان هنوز به این اتهامات پاسخ نداده است.

منابع امنیتی پاکستان گفتند که دوشنبه ، دو مرد هندی در یک اتومبیل سفارت سرعت می یابند و به یک عابر پیاده برخورد می کردند که مصدوم شد. راننده و سرنشین آن پس از آن سعی در فرار از صحنه داشتند ، اما بازداشت شدند. آنها ظاهراً فاقد مصونیت دیپلماتیک هستند و ممکن است توسط پاکستان تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

اخبار مرتبط  جدیدترین رادار روسیه می تواند 1000+ سلاح با سرعت بالا و HYPERSONIC را ردیابی کند ، و اکنون در دسترس خریداران خارجی است - RT World News
همچنین در rt.com
هند مقامات سفارت پاکستان را بیش از “جاسوسی” اخراج کرد.روابط بین دو قدرت هسته ای همسایه سالها است که به دلیل اختلاف نظر در مورد منطقه کشمیر در هیمالیا متشنج شده است. درگیری بین نظامیان هندی و پاکستانی در این منطقه ، بطور مکرر رخ داده است ، همانطور که اخراج دیپلمات ها. در اوایل ماه جاری ، دو کارمند سفارت پاکستان به اتهام جاسوسی در هندوستان بازداشت شدند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *